​​​​​​​20.02.24 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

2/20/2024
singleNews

Ексгубернатор штату Південна Кароліна «республіканка» Ніккі Хейлі вважає, що поразка України у війні проти росії «негайно приведе Америку до війни». «Україна не просить війська, вона просто просить техніку та боєприпаси для перемоги в цій війні. Вони мають велику бойову силу. Нам потрібно дати їм те, що їм потрібно, щоб вони могли перемогти, аби ми могли запобігти відправленню наших чоловіків і жінок воювати», – резюмувала вона.

Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість наданням Україні балістичних ракет ATACMS більшого радіусу дії.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус закликав законодавців США схвалити додаткову військову допомогу Україні, попередивши, що відмова у такій підтримці може зашкодити економічним інтересам США.

Прем'єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн «підкреслили важливість надання подальшої підтримки українському народу».

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що європейські країни мають знайти шлях для закупівлі боєприпасів Україні.

Італія готова підписати безпекову угоду з Україною найближчим часом.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс закликав ЄС терміново знайти «креативне рішення» щодо допомоги Україні та наголосив: те, що зараз українські військові можуть робити на полі бою – «це диво». Водночас Ландсбергіс зазначив, що росія може здійснити раптовий напад на країни НАТО.

Глава уряду Естонії Кая Каллас пропонує ЄС випустити військові облігації на 100 млрд євро для стимулювання оборонної промисловості і водночас робити більше для надання зброї Україні. Також Каллас заявила, що оголошений росією ордер на її арешт – це лише спроба залякати її на тлі припущень, що вона може отримати високу посаду в Євросоюзі.

У перші місяці 2024 року Японія стала найбільшим донором фінансової підтримки України – очікується, що допомога у першому кварталі становитиме близько 2,2 млрд доларів США. Водночас Україна та Японія підписали Конвенцію про усунення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи та запобігання податковим ухиленням і уникненням.

Єврокомісія анонсувала зустріч координаційної платформи з питань експорту і транзиту української агропродукції на тлі блокади польськими фермерами кордону з Україною.

Представники політичних партій Чехії спільно з Аграрною палатою країни домовилися про можливість запровадження мит у вигляді депозитів для імпортерів української сільгосппродукції в ЄС, які повертаються, коли вантаж пройшов країною транзитом.

рф

Держсекретар США Ентоні Блінкен обговорив питання про можливе створення росією ядерної космічної зброї зі своїми китайськими та індійськими колегами.

ЄС найближчими днями легалізує використання відсоткових доходів від заморожених активів рф для підтримки України, – заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.

«Зараз ми перебуваємо в процесі ухвалення тринадцятого пакета санкцій. Ми перебуваємо на останніх метрах», – повідомила глава МЗС ФРН Анналена Бербок.

Глава МЗС Румунії Лумініца Одобеску заявила, що ЄС має швидко ухвалити 13-й пакет санкцій проти росії і розпочати роботу над наступним.

Міністри закордонних справ Латвії, Литви та Естонії засудили плани росії провести «вибори» на тимчасово окупованих територіях України.

Фінляндія підготовлена до потенційного конфлікту з рф, – заявив прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо.

Банки Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) через ризик вторинних санкцій обмежили розрахунки з росією і почали закривати компаніям і фізособам-росіянам рахунки.

Міжнародна компанія Polymetal International plc., яка входить до десятки найбільших виробників золота у світі, повідомила про намір до кінця березня продати свою частку в російському «поліметалі» через те, що «поточна структура групи продовжує наражати компанію на неприйнятний рівень ризику, пов’язаний із операційною діяльністю на території російської федерації, і загрожує повним знищенням акціонерної вартості». У серпні 2023 року компанія завершила делістинг на Лондонській біржі, минулого тижня російська інвестиційна група іст, найбільший акціонер Polymetal, продала свою частку інвестфонду з Оману.

гєнпрокуратура рф через арбітражний суд намагається терміново націоналізувати івановскій завод тяжьолого станкостроєнія.

Через російську кризу госдума рф готує зміни до головного механізму стимулювання приватних інвестицій на рф – угоди про захист і заохочення капіталовкладень, права і можливості якої збираються скоротити.

З 1 березня на рф забороняють VPN-сервіси для вільного доступу населення до інтернету поза всіх обмежень, яка влада встановила на росії.

Витрати росіян на продукти харчування протягом 2022–2023 років збільшились з 4,5 тис. руб на місяць – до 21,1 тис. руб, повідомив аналітічєскій цєнтр нафі рф. Частка тих, хто витрачає на їжу понад 20 тис. руб, 2023 року зросла з 27 % до 34 %.

8 % опитаних росіян 2023 року відмовились від покупки автомобіля, ще 57 % відклали її на 1–2 роки через «геополітичну ситуацію» навколо рф. Частка охочих оновити свій автомобіль у наступні п’ять років зменшилась до 78 %.

мінпромторг рф знову збирається підвищити утильзбір на сільгосптехніку в 5–10 разів, незважаючи на скорочення рентабельності російських аграріїв; вартість потужних імпортних тракторів та комбайнів зросте на 5–10 млн руб за одиницю.

асоціація елєктромєталургов рф повідомила про дефіцит металобрухту на півдні росії через зниження його постачання з тимчасово окупованого рф Криму. Основна причина – неможливість постачання через тимчасово окуповану територію Донецької області України.

Через дефіцит робочих рук у російській промисловості, фінансовому та будівельному секторі поширився так званий «тіхій найм» робітників для заповнювання вакансій своїми ж співробітниками. Іноді кількість призначень на такі посади досягає 50–60 %. Водночас кадрові підрозділи зазначають відсутність у співробітників знань для виконання нових завдань (54 %), підвищене навантаження на персонал та його вигоряння (54 %), розмивання обов’язків на підприємстві та залучення робітників, призначених на нові пости, до колишніх обов’язків (54 %). Про відсутність свіжих ідей і підходів до вирішення робочих завдань через обмеження найму працівників заявили 28 % компаній, про невдоволення співробітників новими функціями та звільненнями – 12 %, про погіршення взаємин у колективі через непрозорий відбір кадрів – 8 %.

У січні невеликі компанії рф змогли залучити до праці лише 12 % співробітників – мінімум з весни 2023 року.

Середня вартість вторинної нерухомості в 18 найбільших регіонів росії (16 міст-мільйонників, московская і лєнінградская області) у лютому становила 142,1 тис. руб – за місяць зросла на 1 %, за рік – на 15,6 %.

московскій аукціонний дом продав картину українського художника Івана Айвазовського «Місячна ніч», що перебуває у міжнародному розшуку, за 92 млн руб.

Керівникам російських загальноосвітніх організацій надіслали «настольную кнігу дірєктора школи». Серед тем, яким мають приділяти увагу педагоги, актуалізація «воєнно-патріотічєского воспітанія і воспітанія с учьотом провєдєнія спєціальной воєнной опєрації», а також «формірованіє у дєтєй позітівних моральних орієнтацій на вступлєніє в брак как союз мужчіни і жєнщіни».

Річні темпи інфляції у білорусі прискорилися у січні 2024 року до 5,9 %. «Високий попит та підвищена інфляція в російській федерації – ключовому торговому партнері – є основними чинниками прискорення темпу зростання цін», – вважають в Євразійському банку розвитку. Продовольчі товари у січні подорожчали на 6,9 % рік до року (р/р) порівняно з 6,8 % р/р у попередньому.

За підсумками січня у білоруській економіці було падіння ВВП у таких сферах, як інформація та зв'язок (-5,8 % до аналогічного періоду 2023-го), водопостачання, збирання, обробка та видалення відходів, діяльність з ліквідації забруднень (-4,1 % ). До списку аутсайдерів також потрапило будівництво, яке минулого місяця впало на 7,7 % до аналогічного місяця 2023-го.

Євразійський банк розвитку відмовився виділити білорусі фінансування на реконструкцію автомобільної магістральної траси гомєль – кобрін. Роботи розпочато за рахунок власних незначних коштів. До введення санкцій щодо білорусі, будівництво та реконструкція основних доріг та магістралей проводилася за рахунок бюджету та зарубіжних кредитів Світового банку, ЄБРР, Європейського інвестиційного банку. Але ці структури розірвали співпрацю з владою рб.

На торгах білоруської валютно-фондової біржі 19 лютого євро подорожчало на 0,62 % – до 3,4902 рубля, а курс юаня зріс на 0,13 % – до 4,4746 рубля за 10 юанів.

білоруське товариство червоного хреста направило до мінского горісполкома звернення з проханням допомогти організувати систематичний збір грошей для товариства зі столичних медиків. Членам первинних організацій пропонується написати заяви на перерахування членських внесків у розмірі 1 % від середньомісячної заробітної плати один раз на рік.

гєнпрокурор білорусі швєд заявив про готовність приймати рішення про позбавлення опонентів білоруської влади громадянства, а також конфіскацію їхнього майна.

в білорусі готується законопроект про відповідальність за пропаганду нетрадиційних відносин, повідомив гєнпрокурор швєд.