23.03.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

4/23/2021
singleNews

Республіка Австрія

22-23.04. в Австрії проходять переговори федерального уряду, керівництва федеральних земель та експертів зацікавлених галузей щодо заходів з поступового пом’якшення в країні протиепідеміологічного режиму. Попередньо обговорюється компромісна дата «відкриття» Австрії після 17.05. з наступними особливостями: відкриття літніх терас і внутрішніх залів з 50% пропускної спроможності, можливістю спільного перебування представникам не більше, ніж 2-х сімей, наявністю у відвідувачів одного з елементів т. зв. «зеленого паспорта» (негативний тест, вакцинація чи раніше перенесена хвороба) та періодом роботи не пізніше 20/21 години вечора; відновлення роботи об’єктів готельної сфери з наявністю «зеленого паспорта» (негативний тест чи обидві дози вакцини) та обов’язком носіння захисних масок; відкриття закладів культури із заповненістю не більше 50 %, масками FFP2, негативним тестом на коронавірус та роботою не пізніше 20/21 години; поновлення масових спортивних заходів із обмеженнями по кількості відвідувачів та обов’язковими FFP2-масками.

Місцева влада Федеральної землі Тіроль сигналізує про виявлення в регіоні 800 активних випадків зараження гібридом мутованих штамів коронавірусу B.1.1.7+E484K (британський + південноафриканський). Цей варіант є так само заразним, як британський варіант, і проти нього не діють «захисні механізми», які здатні були впливати на південноафриканський мутований штам B.1.351. Виявлений вид характеризується підвищеним ризиком повторного зараження, що може зробити щеплення неефективним.

Французька Республіка

22.04.2021 року член наукової ради, професор Бруно Ліна спрогнозував, що через 2–3 роки усі або перехворіють на COVID-19, або будуть вакциновані. Вірусолог акцентував на тому, що Covid-19 залишиться з людством назавжди, але з часом не матиме таких важких наслідків через колективний імунітет.

Федеративна Республіка Німеччина

За даними Інституту Роберта Коха (РКІ), частка варіантів коронавірусу, які класифікуються як тривожні, в Німеччині зросла до майже 95 %. Такий розвиток подій обумовлений виключно більш заразним варіантом B.1.1.7. Через цю високу частку не можна очікувати, що збільшення семиденної захворюваності ослабне. Під час опитування лабораторної мережі було зафіксовано частку мутанта В.1.1.7 у близько 93%.

Після Саксонії, Мекленбург-Передня Померанія та Баварія також затвердили препарат «AstraZeneca» для всіх охочих зробити щеплення, незалежно від віку та пріоритетів.

Швейцарська Конфедерація

20 квітня поточного року Федеральний уряд Швейцарії підписав контракт зі швейцарською фармацевтичною компанією «Roche» на постачання з середини  травня 3 тисяч доз препарату, який демонструє великонадійні результати у боротьбі з коронавірусом та має захищати від важких перебігів хвороби.  Федеральне управління громадського здоров’я та Федеральна комісія з питань вакцинації скоригували карантин. Планується, що ті, хто повністю щеплений, у майбутньому будуть звільнені від карантину на шість місяців після контакту з людиною, яка має позитивний тест.

Грузія

У поточний час у Грузії суттєво збільшилося навантаження на госпітальний сектор. З 4 400 місць 3 600 зайняті (більше 80 %), понад 500 пацієнтів перебувають у відділенні інтенсивної терапії, 90 пацієнтам у реанімації потрібно штучна вентиляція легенів.

За даними досліджень, оприлюдненими Тбіліським центром СНІДу та інфекційних захворювань, більше третини дорослого населення Тбілісі – 35,5 % – перехворіло коронавірусом. Тільки третина з них знали про діагноз, оскільки здали тест на інфекцію. У Тбілісі, згідно з дослідженням, коронавірус перенесли 305 тисяч людей (COVID-19 офіційно підтверджений більш ніж у 100 тисяч осіб, на COVID-19 перехворіли, не знаючи про це, більше 204,5 тис. осіб).

Держава Катар

В умовах збереження складної епідеміологічної ситуації та зростання кількості інфікованих, які виявлені на каналі в’їзду до Катару, Міністерство охорони здоров’я ухвалило рішення запровадити з 25 квітня норму, відповідно до якої усі особи, які в’їжджають до країни, повинні пред’являти негативний результат тесту на коронавірус. Зазначений тест має бути зроблений у сертифікованих центрах тієї країни, звідки прибуває особа, за 72 години до перетину кордону з Державою Катар.