24.09.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

9/24/2023
singleNews

Україна і Канада підписали оновлену угоду про вільну торгівлю.

Від початку повномасштабного вторгнення рф Канада надала Україні військової, економічної та гуманітарної допомоги на суму майже $ 7,3 млрд, а літаки Збройних сил Канади доставили більше 6 тисяч тон військової допомоги Україні.

Канада надасть Україні новий пакет військової допомоги на суму 650 млн канадських доларів (близько 482,5 млн доларів США) протягом наступних трьох років: частина з цієї суми піде на будівництво 50 бронемашин і 50 санітарних машин. Також Канада долучиться до навчання українських пілотів на F-16.

Чехія веде переговори зі Швецією щодо можливості провести навчання для українських пілотів на винищувачах Gripen на своїй території.

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель зауважив, що шлях України до ЄС буде непростим, оскільки вона перебуває у стані війни і має ще провести багато реформ, а суперечки між деякими східноєвропейськими країнами та Україною щодо експорту зерна не стануть на заваді процесу вступу.

«Заблоковані валютні активи росії слід використати для відновлення України», – заявив директор Банку Фінляндії Оллі Рен.

Глава МЗС Австралії Пенні Вонг заявила, що її країна підтримує обмеження «права вето» росії та вимагає реформи Радбезу ООН.

рф

Уряд Канади оголосив про запровадження санкцій проти 63 російських фізичних і юридичних осіб. За словами прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, підсанкційні особи «причетні до незаконного переміщення та утримання українських дітей, генерування та поширення дезінформації та пропаганди», а також ядерної програми рф.

У рейтингу країн за рівнем економічної свободи рф відкотилась до 104 місця, опинившись між Непалом і Танзанією (максимально наблизившись до рівня 1980 року, коли за рейтингом Fraser Institute совєтський союз опинився на 107 місці).

Європейський суд відмовився зняти санкції з голови совєта дірєкторов «сєвєрсталі» алєксєя мордашова.

Запровадження прив’язаного до курсу рубля експортного мита в 4–7 % може торкнутися 46 % аграрного експорту рф, погіршення ведення бізнесу очікують у рибопромисловості, переробці ріпаку та сої, виробництві алкоголю, горіху та бобових.

прєзідєнт всєросійской асоціації рибопромишлєнніков звєрєв зазначив, що високі мита погіршать конкурентні можливості російського краба, філе мінтаю та тріски на зовнішніх ринках.

голова рибного союзу панін заявив, що із запровадженням мит компанії можуть припинити або значно скоротити видобуток частини малоприбуткових видів морепродуктів, попит на які всередині рф незначний.

прєзідєнт союза проізводітєлєй алкогольной продукції косарєв заявив, що через заборону постачання російской водкі до багатьох країн експорт алкоголю з рф вже скоротився на 70 %, а на нових ринках, таких, як Індія та Китай, потрібні суттєві вкладення грошей у маркетинг. За даними союзу, мито становитиме майже 17 % від собівартості водкі, що призведе до зменшення експорту продукції.

На виконання постанови щодо заборони експорту з росії нафтопродуктів «транснафта» зупинила відвантаження дизельного палива трубопроводами у портах пріморська і новоросійска. Експерти кажуть, незабаром виникне інша проблема: за один–два тижні нпз будуть затоварені продукцією, після чого мусять зменшувати виробництво, що зі свого боку загострить дефіцит бензину.

мінціфри визнало неспроможність повноцінно запустити єдіний рєєстр воінского учьота, до якого включено і цифрові повістки, раніше 2025 року. Осінній призов строковиків до вооружонних сіл рф пройде за колишніми правилами – з паперовими повістками. За неявку до військомату штрафуватимуть на 30 тис. руб.

Представництво ЄС закликало білорусь поважати суверенітет і територіальну цілісність України, припинити підтримувати росію у війні та депортацію українських дітей.

Заступник Верховного комісара ООН з прав людини Нада Аль-Нашиф зазначила, що за три роки після виборів 2020 року ситуація з правами людини в білорусі не покращилася. Вона закликала розслідувати минулі порушення режимом прав людини та притягнути винних осіб до відповідальності.

З дефіцитного бюджету мінська влада планує забрати ще більше коштів до  загальнодержавної скарбниці. Для цього столична влада збільшила загальну суму за очікуваними доходами міста – з 8 млрд 775,1 млн рублів до 8 млрд 792,5 млн рублів, але водночас збільшили очікувані витрати міста – з 9 млрд. 497,6 млн. рублів до 9 млрд. 515 млн. рублів. Місцевий бізнес вже готується до перевірок і штрафів.

Влада білорусі розглядає можливість запровадити обов’язковий розподіл з направленнями для студентів-платників вишів та збільшити термін  відпрацювання для бюджетників – це, за її розрахунками, дозволить «закрити» вільні вакансії в регіонах та утримати молодь у країні. Так лукашенко запропонував зобов’язати студентів-«цєлєвіков» відпрацьовувати за безкоштовну державну освіту  сім років без права звільнитися.

лукашенко на нараді з питань тваринництва запропонував у разі нестачі рук на фермах залучати до роботи студентів аграрних вишів і школярів із профільних класів. На його думку, це буде гарною практикою для них.