25.09.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

9/25/2023
singleNews

Міністр оборони Сполученого Королівства Грант Шеппс заявив, що його країна залишатиметься союзником України і стоятиме пліч-о-пліч з українським народом. Також Шепсс повідомив про плани Великої Британії підготувати 30 тисяч українських військових до кінця року.

Спікер Палати представників республіканець Кевін Маккарті заявив, що не вилучатиме $ 300 млн на допомогу Україні з оборонного бюджету на 2024 рік.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що в країні підготували транзитні коридори для експорту українського зерна.

Друге судно балкер Aroyat з 17,6 тис тон української пшениці для Єгипту, яке скористалось тимчасовим коридором для експорту українського зерна, дісталося Туреччини.

Багатостороннє агентство з гарантій інвестицій (MIGA) групи Світового банку до кінця року може здійснити три проєкти страхування військових ризиків в Україні, а Корпорація міжнародного фінансування США (DFC) – чотири.

«Ми повинні прагнути, щоб несправедливість, створена країною, яка окупувала іншу частину суверенної країни, могла бути виправлена не тільки за допомогою зброї, а й щоб закон, гарантії, справедливість і безпека могли бути гарантовані через зобов’язання до діалогу. Нам потрібно мати амбіції, щоб правосуддя було досягнуто «зброєю закону», – заявив спеціальний представник Папи Римського кардинал Маттео Дзуппі щодо війни в Україні.

 рф

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян розкритикував росію через останні події в Нагірному Карабасі.

54 % росіян, опитаних дослідницькою групою russian field, вважають, що майбутній президент рф має налагоджувати дружні стосунки насамперед із Китаєм, 34 % – з країнами Африки, 30 % – з країнами Центральної Азії, 25 % – з Європейським Союзом, 24 % – з Латинською Америкою, 23 % – з  Україною, 19 % – зі США. У кінці списку «дружніх пріоритетів» Індія, на яку орієнтовані лише 5 % росіян. Дружити з Китаєм хочуть люди різного віку, з країнами Європи та США – здебільшого молодь.

Після того, як з російського ринку кінопрокату пішли іноземні мейджори девелопери змушені відмовлятися від кінотеатрів у нових торгових центрах. На рф частка кінозалів у проєктах і новозбудованих об’єктах не перевищує 0,5 %, хоча раніше була 60 %.

Протягом року вартість житла на первинному ринку у містах московської агломерації зросла на 7 % (в окремих районах, наприклад, у реутові – на 18 %).

Розробку російської балістичної ракети «змєєвік» із гіперзвуковим обладнанням зупинено, всі зусилля спрямовані на вдосконалення раніше створеної ракетної зброї.

У тимчасово окупованих рф районах Донецької області загарбники  запровадили комендантську годину у будні з 23:00 до 04:00. Також введена військова цензура на поштові відправлення, користування інтернетом і телефонні розмови.

У російському селі павло-фьодоровка пріморского края напередодні відкриття зруйнували пам’ятник загиблим окупантам, які воювали проти України.

Дружини мобілізованих на війну проти Україні окупантів із забайкальського краю скаржаться, що посилки для їхніх чоловіків із теплим одягом застрягли у пункті сортування «почти росії» у читі. На почтє заявили, що чоловіки з пункту сортування звільнилися через низькі зарплати, а жінки не можуть впоратися з роботою.

У курску скасували святковий салют на честь дня міста. «Вважаю, це буде розумно з погляду спокою та безпеки жителів», – заявив мер міста куцак.

прєдсєдатєль совєта рєспублікі національного собранія рб наталія кочанова прокоментувала участь білоруської парламентської делегації у заходах 78 сесії ГА ООН. «Усі звинувачення нашої держави нібито у допомозі агресії – повний абсурд та брудна брехня. Ми, як ніхто інший, зацікавлені у якнайшвидшому мирному врегулюванні конфлікту в Україні».

замміністра іностранних дєл рб юрій амбразєвіч на брифінгу з акредитованими у білорусі іноземними дипломатами (крім українських) намагався довести, що українських дітей вивозять до білорусі «на оздоровлення» легально. Представництво ЄС у своїй заяві після брифінгу засудило депортацію дітей з України до росії та білорусі, закликало негайно повернути їх на батьківщину та нагадало, що винні мають бути покарані за цей військовий злочин. «Міжнародний кримінальний суд уже займається оцінкою всіх наявних доказів. Як відомо, це призвело до видачі ордерів на арешт», – наголосили в європейському представництві.

За даними бєлстату, сфера сільського господарства, що за підсумками липня показувала зростання на 3,3 % до аналогічного періоду минулого року, в серпні впала на 3,2 %. Транспортна сфера за січень-серпень 2023 року залишилась у зоні спаду в розмірі 2,8 % до аналогічного періоду минулого року. Якщо врахувати, що в серпні минулого року спад до 2021 року був у розмірі 9,7 %, то виходить, що дна кризи транспортна сфера ще не досягла. Сфера ІТ за підсумками січня–серпня 2023 впала на 15,8 %.

правітєльство рб затвердило положення щодо порядку організації перевірки відомостей про кандидатів на окремі посади службовців, які не є державними цивільними посадами. Перевірятимуть не лише на притягнення до кримінальної, а й адміністративної відповідальності. Крім того, перевірка має показати, чи звертався кандидат за отриманням якогось «закордонного» документа, наприклад, «карти поляка».