27.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

4/27/2021
singleNews

Федеративна Республіка Німеччина

Відповідно до заяви голови Асоціації лікарів Німеччини Д. Хайнріха, третя хвиля COVID-19 в країні йде на спад завдяки заходам із вакцинації та обмеження контактів. Наразі в Німеччині більшість заражень стаються під час приватних зустрічей.

Запроваджене у середині березня в країні обов’язкове тестування учнів шкіл двічі на тиждень довело свою дієвість. Так, лише у Берліні станом на 24.04.2021 було виявлено 844 інфікованих школярів та учнів профтехучилищ. Усі вони не мали симптомів, і в усіх випадках результати швидкого тесту були підтверджені ПЛР-тестом.

Республіка Австрія

Австрія припинила пряме авіасполучення з Індією та розглядає можливість повної заборони в’їзду до країни пасажирів, які повертаються з Індії. Це зроблено з огляду на небезпеку поширення в країні мутованого штаму коронавірусу індійського походження B.1.617, випадки виявлення якого вже зафіксовані у Швейцарії та Німеччині.

Канада

Головна лікарка Канади Т. Тем повідомила, що уряд країни розгляне можливість зміни карантинних правил лише після того, як буде провакциновано 75 % населення.

Прем’єр Онтаріо Д. Форд закликав федеральний уряд заборонити всі неважливі поїздки до Канади, оскільки у провінції зростає кількість випадків зараження на варіант COVID-19 B.1.617, який вперше виявили в Індії. Зокрема, в Онтаріо вже виявлено 36 випадків «індійського» варіанта, який легше поширюється і є небезпечнішим.

Арабська Республіка Єгипет

За даними міністра охорони здоров’я та народонаселення Єгипту Хали Заєд, наприкінці квітня Єгипет планує отримати 500 тисяч доз китайської вакцини Sinopharm, а протягом травня – 1 000 000 доз вакцини Astra Zeneca відповідно до глобальної угоди COVAX.

Єгипетська фармацевтична компанія VACSERA підписала з китайською біофармацевтичною компанією Sinovac угоду щодо початку виробництва вакцин китайської компанії в Єгипті. Китайські експерти мають відвідати Єгипет найближчим часом, щоб розпочати процес виробництва вакцини в АРЄ. Очікується, що потужності єгипетської компанії дозволять виготовити від 40 до 60 мільйонів доз вакцини протягом 2021 року.

Малайзія

Міністр охорони здоров’я Малайзії Адхам Баба підтвердив безпечність вакцини Astra Zeneca південнокорейського виробництва, яка надійшла у країну в межах глобальної угоди COVAX, та повідомив про початок застосування найближчим часом  препарату для імунізації осіб старше 60 років.