29.09.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

9/29/2021
singleNews

Французька Республіка

Міністр освіти Франції Жан-Мішель Бланкер оголосив про тимчасову схему для деяких початкових шкіл, за якою їм більше не доведеться закривати клас, якщо результат тесту учня або вчителя виявиться позитивним на коронавірус. В експериментальних школах, якщо тест учня або вчителя дає позитивний результат, тестується весь клас, і тільки ті, хто отримає позитивний результат (або відмовляються проходити тестування), повинні залишатися вдома. Регулярне тестування класу буде продовжено. Правила для колежу та ліцею залишаться колишніми, а саме: якщо в однієї людини виявиться позитивний результат, тільки нещеплені учні повинні залишатися вдома, а вакциновані учні можуть продовжувати ходити на навчання.

Королівство Швеція

Міністерство охорони здоров'я Швеції заявило про початок щеплення вразливих груп населення, зокрема людей віком понад 80 років, третьою дозою вакцини проти коронавірусу. Крім того, цього тижня у країні скасують більшість карантинних обмежень, запроваджених у зв'язку з пандемією.

Королівство Данія

Управління охорони здоров'я Данії рекомендувало бустерну дозу для тих, хто прищепився вакциною від коронавірусу компанії Johnson&Johnson, а також для груп ризику, вакцинованих іншими препаратами. Повідомляється, що в найближчі місяці чотирьом конкретним групам буде запропонована бустерна доза – це люди старше 65 років, медичний персонал, люди з груп високого ризику і ті, хто був вакцинований однокомпонентною вакциною Johnson&Johnson. При цьому схема ревакцинації в Данії вже здійснюється, і більшості мешканців будинків для літніх людей та особам з особливо ослабленою імунною системою вже зробили третій укол. Ревакцинація людей старше 85 років почнеться на цьому тижні. Бустерна доза буде вводитися препаратами від Pfizer або Moderna.

Республіка Хорватія

У зв'язку з пандемією коронавірусу з 4 жовтня в Хорватії в обов'язковому порядку будуть вимагати у співробітників соціальної сфери і системи охорони здоров'я відповідні ковід-сертифікати про вакцинацію. Про це йдеться в опублікованому рішенні Національного штабу цивільного захисту.

Румунія

У Румунії з 28 вересня почали вводити населенню додаткові (бустерні) дози вакцин проти COVID-19 на тлі зростання кількості нових випадків коронавірусу. Третє щеплення пропонують тим, хто отримав другу дозу COVID-вакцини щонайменше пів року тому. Для третьої дози використовуватимуться лише вакцини виробництва Pfizer&BioNTech або Moderna, включаючи тих, хто спочатку був вакцинований медзасобом від AstraZeneca. Третя доза щеплення рекомендована людям з ризиком розвитку важких форм захворювання на COVID-19, людям старше 65 років, тим, хто має хронічні захворювання (незалежно від віку), особам, які перебувають у закладах догляду, та іншим вразливим категоріям, зазначеним у національній стратегії вакцинації Румунії. Також рекомендується зробити третє щеплення особам, які працюють в умовах високого ризику зараження, таким як медичний персонал або педагогічні працівники. Однак інші категорії, які отримали другу дозу COVID-вакцини понад пів року тому, також можуть отримати третю дозу щеплення.

У Румунії другий, найнижчий рівень вакцинації в Європейському Союзі, менше тільки у Болгарії. У країні повністю вакциновані лише трохи більше третини дорослого населення. Близько 40% медичного персоналу не були вакциновані, і уряд розглядає можливість введення цифрового COVID-паспорта для них. Столиця Бухарест та інші міста готуються до обмежень.

Латвійська Республіка

У Латвії з 15 листопада вакцинація стане обов’язковою для педагогів, медичних працівників та працівників сфери соціального догляду. Із 11 жовтня всі послуги в приміщеннях зможуть пропонуватися тільки в "безпечному середовищі", тобто за пред'явленням довідки про вакцинацію або негативного результату тесту. Виняток з цього правила зроблено для пошти, медичних послуг і роздрібної торгівлі. За словами міністра охорони здоров'я, уряд Латвії продовжує обговорювати обмеження в сфері роздрібної торгівлі і має намір незабаром прийти до згоди з цього питання з міністерством економіки. Латвійські роботодавці зможуть вимагати від своїх працівників вакцинації, якщо ті безпосередньо контактують з клієнтами або іншими працівниками.

Сполучені Штати Америки

Нові правила, які дозволяють повністю вакцинованим іноземним мандрівникам починаючи з листопада в’їжджати до США, виключатимуть тих, хто щеплений російською вакциною «Спутник V». (Приблизно 300 тис. громадян РФ відвідали Сполучені Штати у 2019 році). Згідно з новими правилами, ті, хто не є громадянами США, і в’їжджають до країни, мають бути щеплені вакцинами, схваленими для екстреного використання Управлінням з продовольства і медикаментів США або Всесвітньою організацією охорони здоров’я. До них належать вакцини Pfizer-BioNTech, Moderna, Johnson&Johnson, AstraZeneca, а також Sinopharm та Sinovac, розроблені Китаєм. Всесвітня організація охорони здоров'я призупинила процес сертифікації російської вакцини від коронавірусу «Спутник V» і чекає на додаткову інформацію від виробника. 

Федеративна Республіка Бразилія

Влада Бразилії вирішила робити третю дозу вакцини від коронавірусу людям старше 60 років, заявив у вівторок міністр охорони здоров'я країни Марселу Кейрога.

Алжирська Народна Демократична Республіка

За повідомленням Міністра охорони здоров’я Алжиру А. Бенбузіда, науковим комітетом з моніторингу поширення пандемії коронавірусу прийнято рішення щодо недоцільності наразі введення третьої дози вакцини від Covid-19 у рамках запровадженої загальнонаціональної кампанії з вакцинації. Окрім цього, міністром наголошено, що в Алжирі вакцинація носить добровільний характер, лише вищі органи влади можуть визнати її «обов’язковою».

Японія

В Японії повністю скасовують режим надзвичайної ситуації в ряді префектур, який було введено через коронавірус. Обмеження перестануть діяти з 1 жовтня. За словами прем'єр-міністра країни Йосіхіди Суги, кількість нових випадків зараження коронавірусом значно знизилася, і ситуація поліпшується.