30.01.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

1/30/2023
singleNews

Німецький концерн Rheinmetall готовий значно збільшити виробництво танкових і артилерійських боєприпасів, щоб задовольнити високий попит в Україні і на Заході, а також веде переговори про початок виготовлення реактивних систем залпового вогню HIMARS у Німеччині.

Українські екіпажі прибули до Сполученого Королівства на навчання з експлуатації танків Challenger 2.

Очільник Мюнхенської безпекової конференції Крістоф Хойсген виступив за передачу винищувачів Україні. Він наголосив, що іноземним силам дозволено постачати Україні зброю, зокрема основні бойові танки та винищувачі відповідно до міжнародного права.

Новий президент Чехії Петр Павел планує здійснити візит до України разом зі словацькою колегою Зузаною Чапутовою навесні 2023 року.

рф

4,6 мільйона росіян працюють неповний робочий час, простоюють з вини працедавців або ж у відпустці без збереження зарплати. Рівень такого безробіття – майже 13 % – більш ніж утричі перевищує офіційні 3,9 %, підрахували аналітики Finexpertiza. За січень–жовтень 2022 року армія «прихованих безробітних» збільшилася на 730 тисяч людей. На кінець першого кварталу 1,12 млн росіян працювали неповний робочий день (+100 тисяч з початку року), 240 тисяч простоювали (+80 тисяч), а 3,3 млн – відпустці без збереження зарплати (+550 тисяч). За росстатом, рекордне приховане безробіття росіян – 27,1 % у простої, 8,4 % – на неповному робочому часі – в автопромі, який після виходу західних концернів зазнав обвалу виробництва на 79 %. Майже 10 % співробітників були у простої на підприємствах лісової промисловості, яка після європейського ембарго втратила великий ринок збуту, а новий у Азії не знайшла. Кожного п’ятого у відпустку без збереження зарплатні відправили виробники продуктів харчування (17,9 %), хімічні заводи (17,9 %) та фармацевтичні підприємства (17,8 %). Понад 20 % співробітників у відпустці без зарплати – на металургійних заводах, меблевих фабриках і в компаніях-виробниках електроприладів.

Громадяни країн, до яких росія поставилась недружньо, продовжують позбавлятись російських цінних паперів, продаючи облігації федеральної позики з великим дисконтом за першої можливості. Минулого року нерезиденти продавали свої папери за ціною на 25–40 % меншою за номінал. На початку 2023 року така тенденція продовжилась: лише в січні нерезиденти скоротили свої внески в облігації федеральної позики на 250 мільярдів рублів.

50 % російських компаній вважають, що зниження платоспроможності населення стало ключовим чинником, що вкрай негативно вплинув на їхню діяльність у 2022 році. 38 % респондентів заявили про труднощі зовнішньоекономічної діяльності після того, як майже всі великі державні банки потрапили під міжнародні санкції і втратили доступ до розрахунків у доларах та євро. 23 % підприємців втратили важливих клієнтів і контракти.

Частка контрафакту на російському ринку продовжує зростати, зокрема в сегменті люксового одягу його стало більше на 20 %, кількість підроблених сумок та аксесуарів збільшилась на 25 %.

2022 року ціна кожного десятого будівельного держконтракту вартістю понад 100 млн. руб була збільшена через подорожчання будматеріалів. У середньому кошторис державного будівництва збільшився на 20 %, а загальне подорожчання становило понад 180 млрд руб.

глава центробанку рф набіулліна звернулась до уряду з вимогою скасувати рішення щодо засекречування даних про стан економіки росії, тому що недоступність економічних даних, зокрема корпоративних, створює проблеми для економістів і не дає змоги прогнозувати подальший розвиток країни.

На початок навчального 2022/2023 року у білоруських школах не вистачало 1 250 педагогів та 760 вихователів. За прогнозами аналітиків, кількість мігрантів цього року може збільшитися вдвічі. Через безперервні репресії, падіння зарплат і скорочення деяких вакансій, а також через можливість мобілізації білорусів чоловічої статі на війну проти України прискорюється міграція практично з усіх регіонів білорусі. До Польщі та прибалтійських країн переїжджають цілими сім'ями. Втрачаючи інженера, робітника, будівельника, режим автоматично втрачає його дружину чи дочку – лікаря, викладача, грамотного юриста чи економіста.