30.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

4/30/2021
singleNews

Французька Республіка

Президент Франції Еммануель Макрон анонсував етапи послаблення жорсткого карантину. Із 3 травня скасують вимогу заповнювати спеціальну форму для виходу з дому із зазначенням причини, а також знімуть обмеження на пересування між регіонами. Також частково повернуться до класів школярі середньої і старшої школи.

Із 19 травня початок комендантської години змістять з 19:00 на 21:00. З цього ж дня ресторани і кафе зможуть приймати відвідувачів на відкритих терасах. Також відкриються усі «другорядні» магазини, музеї, кінотеатри, театри і відкриті спортмайданчики – з обмеженням на кількість людей.

Із 9 червня початок комендантської години зміститься на 23:00. Кафе і ресторанам дозволять приймати клієнтів всередині закладу. Також відкриються спортзали, а компаніям дозволять повертати людей в офіси з дистанційної роботи.

Із 30 червня комендантську годину скасують зовсім, як і фактично всі обмеження. Для участі в будь-якому заході на понад 1000 осіб необхідно буде надати довідку про щеплення або свіжий негативний тест.

Республіка Ірландія

Міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковні заявив, що в травні Ірландія планує відкрити всі магазини роздрібної торгівлі, відновити побутові послуги та нежитлове будівництво. Готелі, ресторани та бари відкриються дещо пізніше. Люди також зможуть подорожувати в будь-яку точку країни.

Італійська Республіка

Міністерство охорони здоров'я заявило, що Італія продовжила чинні коронавірусні обмеження для мандрівників з інших європейських країн на 15 днів. Ці особи повинні відбути п'ятиденний карантин і здати тест як до прибуття, так і наприкінці періоду ізоляції.

Уряд Італії також заборонив поїздки з Індії, Шрі-Ланки та Бангладеш на тлі побоювань через зростання кількості випадків захворювання в регіоні.

Латвійська Республіка

У Латвії констатували перший випадок бразильського штаму коронавірусу. Кількість хворих південноафриканським різновидом коронавірусу збільшилася до 11 %, а відсоток інфікованих британським штамом зріс до 70 %.

Канада

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо запевнив канадців в ефективності та безпеці вакцини від компанії «AstraZeneca» проти COVID-19, незважаючи на те, що в країні був зареєстрований перший смертельний випадок від тромбозу після щеплення цим препаратом. Він наголосив, що ймовірність розвитку цього рідкісного синдрому після отримання вакцини набагато менша, ніж ризик зараження на COVID-19.

Турецька Республіка

Із 15 травня Туреччина скасує вимогу щодо ПЛР-тестів для авіапасажирів з України. Влада залишила чинним правило, яке вимагає від пасажирів заповнити спеціальну форму перед вильотом до Туреччини. У ній необхідно вказати свої паспортні дані, рейс і місце проживання в Туреччині. Після заповнення даних система генерує Hes-код, який необхідно пред'являти в готелях, місцях громадського харчування, торгових центрах і транспорті. За допомогою Hes-коду влада контролюватиме, чи мала людина контакт з хворим COVID-19, і якщо це сталося, повідомлятимуть їй.

Королівство Таїланд

Із 1 травня влада Таїланду відновлює двотижневий карантин для людей, які прибувають до країни.

Азербайджанська Республіка

За минулу добу співробітники поліції виявили і затримали в громадських місцях на території республіки 9 інфікованих коронавірусом, які, всупереч приписам лікарів про необхідність проходження лікування в домашніх умовах, залишили місця свого проживання. З ними провели роз'яснювальні бесіди і повернули додому з дотриманням медичних процедур. Стосовно одного з них порушено кримінальну справу.