30.12.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

12/30/2020
singleNews

Німецькі лікарі та розробники вакцин від коронавірусу стривожені ситуацією з виявленою новою мутацією коронавірусу та її поширенням. Основна проблема обумовлена тим, що нова «британська» мутація відрізняється значним рівнем інфікування в першу чергу серед дітей та молоді. З метою профілактики завезення інфекції в Китай із-за кордону уряд східної провінції Чжецзян запровадив кампанію «14+7+7».

Федеративна Республіка Німеччина

Німецькі лікарі та розробники вакцин від коронавірусу стривожені ситуацією з виявленою новою мутацією коронавірусу та її поширенням. Основна проблема обумовлена тим, що нова «британська» мутація відрізняється значним рівнем інфікування в першу чергу серед дітей та молоді. Це, за висновками фахівців, може значно вплинути на вже наявну затверджену національну стратегію вакцинації в Німеччині, оскільки допущені на території країни вакцини не призначені для введення особам до 16-ти років.

У зв’язку з цим з метою можливої адаптації та трансформації наявних вакцин на сьогоднішній день активізовано проведення відповідних наукових досліджень державними установами Німеччини і компаніями-розробниками вакцин.

28.12.2020 року нову мутацію «британського» коронавірусу B1.1.7  вперше офіційно підтверджено Ганноверською медичною школою. Відповідно до даного дослідження ця мутація вже циркулює на території Німеччини з листопада 2020 року. Аналогічних результатів дійшла також лабораторія Берлінської клініки Шаріте.

Королівство Іспанія

На період новорічних свят МОЗ країни вводить додаткові обмеження, а саме т.зв. комендантську годину та заборону на вільний в'їзд/виїзд. Так, у Мадриді та регіоні визначено десять санітарних зон, де діятимуть обмеження на пересування з 29.12.20 до 11.01.21. Комендантська година діятиме у новорічну ніч з 01:00 до 06:00, в інші дні – з 22:00 до 06:00. Часові обмеження, кількість тих, хто святкує, заборона на масові заходи та вільне пересування можуть змінюватися в залежності від рішень місцевої регіональної влади.

Королівство Нідерландів

У Нідерландах із 8 січня можна буде зробити щеплення від коронавірусу у трьох містах – Утрехті, Роттердамі та Північному Брабанті. Із 18 січня будуть відкриті загалом 25 пунктів вакцинації. Також прийнято рішення, що військові медики допомагатимуть у лікарнях боротися з коронавірусом. Близько 200 військових медиків працюватимуть у медичних закладах у Твенте, Гронінгені та Апелдорні, що звернулися з проханням про допомогу до Міністерства оборони Нідерландів.

Королівство Данія

З метою запобігання поширенню коронавірусу Данська адміністрація охорони здоров'я розробила та оприлюднила правила святкування новорічних свят, в яких закликала населення до утримання від контактів з людьми – не членами родин, відвідання колективних місць святкувань та зібрань, дотримання дистанції та карантинних вимог під час проведення вечірок.

Ратушна площа міста, традиційне місце збору населення для новорічних святкувань, буде закрита з 16.00 31 грудня 2020 року до 09.30 годин 1 січня 2021. Порушники заборони зібрань у вказаному місці каратимуться штрафами.

Канада

Уряд провінції Онтаріо повідомив, що особи, які залишають межі провінції, після повернення мають проходити 14-денну самоізоляцію. Проте таке правило є більше проханням влади, а не обов’язковою нормою, за порушення якої передбачене покарання.

Мер Оттави звернувся до Прем’єра провінції Онтаріо з проханням скоротити 28-денний термін карантину в столиці країни, мотивуючи це «руйнівним впливом», який нові локальні обмеження матимуть для економіки міста.

Китайська Народна Республіка

З метою профілактики завезення інфекції в Китай із-за кордону уряд східної провінції Чжецзян запровадив кампанію «14+7+7». Так, особи, що прибувають в Китай, мають відбути 14-денний карантин в спеціальних установах, після чого – тижневу ізоляцію у власному помешканні. Додатково, третій тиждень, також передбачатиме нагляд вдома з одночасним тестуванням на нуклеїнові кислоти. Зазначене обумовлене ризиками складнішого виявлення безсимптомних випадків через мутацію вірусу за кордоном.

Азербайджанська Республіка

У зв'язку з посиленим карантинним режимом, введеним в деяких містах і районах країни для запобігання поширенню коронавірусної інфекції, в'їзд і виїзд з них здійснюється тільки на підставі відповідних дозволів або документів на відрядження. Для виявлення тих, хто зловживає службовим дозволом на пересування, співробітники поліції і військовослужбовці внутрішніх військ проводять регулярні рейди.

За минулу добу на спеціальних постах, встановлених на в'їздах/виїздах із території п'яти міст і 12 районів, де діє посилений карантинний режим, зупинили і розвернули назад 2 538 транспортних засобів, водії яких не мали відповідного дозволу. Також стосовно 2 365 осіб застосовані заходи адміністративного стягнення за порушення карантинного режиму.

Співробітники МВС АР за минулу добу виявили в громадських місцях країни 21 хворого на коронавірус, яких повернули за місцем їх проживання. Стосовно 15 осіб, які створили реальну небезпеку для поширення коронавірусу, порушено кримінальну справу за ст. 139-1.1 (порушення протиепідемічного, санітарно-гігієнічного або карантинного режимів) КК Азербайджану.