31.12.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

12/31/2020
singleNews

Новий штам коронавірусу швидко стає домінуючим на території Великої Британії. На Кіпрі оголошено про продовження терміну дії існуючих обмежень, у т.ч. комендантської години, до 10.01.2021 р. Допомагати контролювати дотримання комендантської години у Латвії буде армія.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

Новий штам коронавірусу швидко стає домінуючим на території Великої Британії. У Лондоні, на південному сході Англії та в Уельсі на нього зараз припадає більшість нових випадків зараження. У зв’язку з цим влада має намір ввести жорсткіші заходи, спрямовані на боротьбу з інфекцією. На території, де проживає понад 2/3 населення Англії, діятиме найвищий – четвертий рівень загрози поширення вірусу.

Максимальний рівень обмежень передбачає заборону на роботу магазинів, які не торгують предметами першої необхідності, перукарень, спортзалів, ресторанів, пабів та кафе. Людям заборонено без вагомої причини залишати свої будинки.

Республіка Кіпр

На Кіпрі оголошено про продовження терміну дії існуючих обмежень, у т.ч. комендантської години, до 10.01.2021 р. (з 21:00 до 5:00). Крім того, з 18.00 заборонена присутність в будинках і квартирах людей, які в них не проживають (виключення: догляд за неповнолітніми дітьми або інвалідами, медична допомога, забезпечення продуктами харчування і т.п.). 31.12.2020 р. дозволена присутність в будинках і квартирах членів двох сімей за умови, що загальна кількість присутніх не перевищуватиме 10 осіб, включаючи неповнолітніх.

Словацька Республіка

Уряд країни продовжив термін дії надзвичайного стану з 30.12.2020 на 40 діб. Також продовжено дію запровадженого з 19.12.2020 локдауну до 10.01.2021. Схвалена пропозиція МВС країни щодо залучення 1500 військовослужбовців збройних сил Словаччини для посилення нарядів поліції, головним чином у прикордонних пунктах пропуску та для забезпечення громадського порядку.

Королівство Данія

Уряд Данії продовжив дію загальнонаціональних карантинних обмежень, введених раніше до 3 січня 2021 року, ще на два тижні – до 17 січня 2021 року у відповідь на зростання темпів зараження населення коронавірусом.

Залишаються закритими торгові центри і магазини, незалежно від розміру (окрім супермаркетів і аптек), ресторани і бари (можуть працювати тільки на виніс), заклади сфери послуг (перукарні, фізіотерапевтичні кабінети, масажні салони), криті спортивні та фітнесзали, театри, кінотеатри, музеї, казино тощо. Школярі та студенти продовжать навчатися онлайн.

Латвійська Республіка

У Латвії продовжено режим надзвичайної ситуації до 7 лютого. Це передбачає заборону будь-яких зборів, вуличної ходи, пікетів, святкових салютів тощо.

Уряд ввів комендантську годину на вихідних. Із 30 грудня по 4 січня і 8–10 січня з 22:00 до 5:00 всі жителі країни повинні знаходитися за місцем свого проживання. Залишати місце проживання під час комендантської години можна тільки в невідкладних випадках. При собі потрібно мати паспорт або ID-карту, підтвердження причин пересування із зазначенням адреси місця проживання та пункту призначення.

Обмеження на пересування у встановлені години вночі не будуть поширюватися на людей, які направляються на роботу, місце служби і назад додому, виконують роботу і службові обов’язки.

Допомагати контролювати дотримання комендантської години буде армія. Як і раніше, за порушення коронавірусних обмежень фізична особа може бути оштрафовано на суму від 10 до 2000 євро, юридична – від 140 до 5000 євро.