Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 05.04.2021

4/5/2021
singleNews

Федеративна Республіка Сомалі

Вранці 3 квітня терористи "Аш-Шабааб" атакували дві військові бази за 100 км на південний захід від столиці Могадішо. Водночас бойовики напали на військову колону, що рухалася зі столиці на чолі з начальником Сил оборони Сомалі. Нападників було відбито, проте є втрати з обох боків.

Республіка Нігер

Бойовики «Боко Харам» здійснили напад на блокпост у регіоні Діффа на південному сході країни, використовуючи важку зброю. Під час бойового зіткнення з терористами загинули четверо військових, ще троє поранені.  

Республіка Індія

У штаті Чхаттісгарх під час зіткнення з групою бойовиків-маоїстів щонайменше 22 співробітники служб безпеки загинули і 31 поранено.

Ісламська Республіка Афганістан

Поблизу Кабула під час бомбардування загинуло щонайменше три афганські співробітники безпеки та 12 поранені.

Глави афганських силових відомств вкотре заявили про підготовку «Талібану» до війни.

Міністр оборони ФРН А. Крамп-Карренбауер розпорядилася посилити заходи щодо забезпечення безпеки німецьких військовослужбовців, які дислокуються в Афганістані.

Республіка Ірак

Бойовики здійснили спробу завдати ракетного удару по іракській військовій авіабази Балад, де розташовані військовослужбовці США. Атака була невдалою: ракети не долетіли до цілей і впали в сільській місцевості Аль-Бу-Асі на південному сході країни.

З метою підвищення військового потенціалу Іраку, Йорданії та Лівану, а також сприяння створенню умов для безпеки та стабільності в регіоні уряд Канади прийняв рішення про продовження операції IMPACT до 31 березня 2022 року.

Мьянма

Кількість мирних жителів, які покинули свої будинки через авіаудари армії Мьянми по базах збройного угруповання «Національний союз Карена» (КНС) перевищило 12 тисяч.

Станом на 4 квітня військовою хунтою Мьянми вбито 564 людини, 2 667 залишаються під вартою, 38 – засуджені до тюремних вироків. Видано ордери на арешт ще 425 протестувальників.