Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 06.04.2021

4/6/2021
singleNews

Королівство Швеція

Служба державної безпеки затримала в Стокгольмі двох осіб за підозрою у причетності до терористичної діяльності.

Ісламська Республіка Афганістан

Понад 130 бойовиків радикального руху «Талібан» знищено за останні дві доби силами безпеки країни. У бойовиків вилучено велику кількість зброї та боєприпасів. Зазнали втрат і афганські національні сили оборони та безпеки (ANDSF) – 51 військовослужбовець загинув чи був поранений у бойових зіткненнях із талібами.

У північному передмісті Кабула в окрузі Карабах на придорожній міні підірвався армійський пікап, загинув один солдат, ще четверо отримали поранення.

Федеративна Республіка Нігерія

Бойовики здійснили напад на центральну в'язницю міста Оверрі, що в адміністративному центрі південного штату Імо. Внаслідок штурму в’язниці, а також нападу на прилеглу поліцейську дільницю, понад 1,5 тисячі ув'язнених втекли з місць тримання. Під час перестрілки загинув як мінімум один співробітник поліції.

Французька Республіка

Група курдів до 40 осіб, які прибули з Німеччини, перетнули огороджену парканом територію комплексу «Агора» Ради Європи і висунули вимогу звільнити засновника Робочої партії Курдистану (РПК) А. Оджалана, який відбуває довічне ув’язнення у Туреччині. Для наведення порядку поліція була змушена застосувати сльозогінний газ.

М’янма

Генерал Яуд Серк, який представляє 10 етнічних збройних угруповань, об'єднаних під назвою «Група управління мирним процесом» (PPST), закликав військову хунту припинити насильство проти мирного населення, що протестує проти військового перевороту. Він висловив повну підтримку протестувальників і усунутих від посад державних службовців, які продовжують акцію громадянської непокори. «Хунта повинна бути притягнута до відповідальності за вбивство понад 500 мирних громадян», – заявив  Яуд Серк.

Станом на 5 квітня у М’янмі вбито 570 людей, з яких 18 лише протягом 4-5 квітня, 2 728 перебувають під вартою. Видано ордери на арешт 443 демонстрантів.

Республіка Ірак

Ірак розпочав будівництво захисних споруд (огорожі з колючим дротом і земляні насипи) на кордоні з Сирією на ділянці від прикордонного переходу «Рабіа» у провінції Найнава до переходу «Аль-Каїм» у провінції Анбар.