Огляд терористичної активності у світі станом на 12.02.2021

2/12/2021
singleNews

Збройні сили Туреччини продовжують операцію «Орлиний кіготь-2». Внаслідок терористичного нападу загинуло п’ять працівників Місії ООН в Афганістані. Велика Британія підтримала санкції США щодо М'янми.

Афганістан

11 лютого на шляху між містами Кабул і Джелалабад невідомі особи здійснили терористичний напад на два автомобілі Місії ООН в Афганістані, внаслідок чого загинуло п’ять працівників Місії.

Центральноафриканська Республіка

11 лютого армія ЦАР взяла під контроль прикордонний перехід Кантон’є. Наразі вся траса RN3 Камерун – Бангі контролюється урядовими військами.

Поліцейські та армійські підрозділи ЦАР також наблизилися до міста Бріа. В 10 км на схід від Бамбарі ними була ліквідована база антиурядового угруповання UPC. В уряді ЦАР заявили про взяття під контроль міста Іппі.

Ірак

11 лютого збройні сили Туреччини намагалися закріпитися в районі Гара.

Протягом всього дня турецькі ВПС атакували об'єкти «Робочої партії Курдистану» (РПК) в передмісті Кара.

Військове керівництво  РПК заявило про зіткнення біля населеного пункту Сіяне, де напередодні був висаджений турецький вертолітний десант. Повідомляється, що військовослужбовці ЗС Туреччини потрапили в оточення і знаходяться під постійним вогнем.

«Союз громад Курдистану» закликав до протестів у всьому світі. У черговому початку бойових дій організація звинуватила центральний уряд у Багдаді і владу Іракського Курдистану.

Члени «Партії демократичної єдності» (PYD) закликали всі курдські політичні сили до єдності і боротьби проти Анкари.

Ємен

Збройні угруповання хуситського руху «Ансар Аллах» продовжили наступальну операцію в провінції Маріб і вийшли до міста Аз-Зур.

М'янма

У столиці країни Найп'їдо сьомий день продовжуються масові протести проти керівництва армії, яке здійснило державний переворот. Військові знову застосували вогнепальну зброю для розгону мітингувальників.

Велика Британія підтримала санкції США щодо М'янми.