Натисни та тримай

10.11.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

Федеративна Республіка Німеччина

Німеччина встановила нові карантинні правила для тих, хто приїжджає з країн із несприятливою епідеміологічною ситуацією. Мандрівники повинні зареєструватися напередодні прибуття та мати при собі підтвердження реєстрації (www.einreiseanmeldung.de). Якщо у виняткових випадках неможливо здійснити реєстрацію в електронному вигляді, замість цього потрібно заповнити паперову форму.

Відповідно до нових правил, на самоізоляції необхідно провести 10 днів, а не 14, як було раніше, а закінчити карантин за наявності негативного ПЛР-тесту можна буде з п’ятого дня.

До ФРН заборонено в’їжджати особам, які не є членами родин громадянина ЄС або Великої Британії, Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії, Швейцарії (дозволено лише з метою транзиту в країну проживання).

Крім цього, дозволяється в’їзд особам, які мають право на довгострокове перебування в державах-членах ЄС (дозвіл на перебування/довгострокова віза, наприклад, для навчання або роботи) – за умови, що вони повернуться до місця свого постійного проживання, і          особам, які виконують важливі функції (дипломати, члени екіпажів літаків, учасники вантажних перевезень тощо).

При цьому жителям прикордонних регіонів, водіям вантажних автомобілів, машиністам і пілотам, дипломатам, представникам влади, які повертаються із закордонних поїздок, самоізоляція не потрібна.

Королівство Іспанія

Місцева влада автономних регіонів (Каталонія, Андалусія, Країна Басків, Астурія, Арагон та ін.), не чекаючи на вказівки центрального уряду, відповідно до наявних повноважень, самостійно посилює карантинні обмеження – від заборони в’їзду/виїзду, закриття ресторанів – до збільшення тривалості т. зв. комендантської години тощо.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

Велика Британія розглядає досвід Словаччини з масового тестування населення на коронавірус «антигенними» тестами як можливий сценарій дій та розраховує отримати близько 10 мільйонів доз вакцини від коронавірусу розробки компанії Pfizer і BioNTech.

Румунія

Із 09.11.2020 р. терміном на 30 діб (з можливістю подальшого продовження) в Румунії запроваджуються такі заходи:

обов’язок носити захисні маски для всіх осіб, які досягли 5-річного віку, в усіх громадських приміщеннях та на вулиці;

усі державні та приватні установи мають перейти на дистанційний режим роботи, а там, де специфіка діяльності не дозволяє цього, організувати графік роботи так, щоб персонал ділився щонайменше на дві групи, при цьому перерва між роботою кожної становила не менше 2 годин;

шкільні та дошкільні навчальні заклади мають перейти на дистанційний режим роботи;

заборона залишати житлові приміщення з 23.00 до 05.00, крім невідкладних випадків, що мають бути засвідчені у письмовій декларації, де зазначено ім’я та прізвище, дата народження особи, адреса будинку або  місця роботи, причина поїздки, дата заповнення та підпис;

заборона проведення масових заходів;

припинення діяльності ринків, ярмарків у закритих приміщеннях;

можливість для суб’єктів господарювання здійснювати свою діяльність з 05.00 до 21.00.

Канада

Головний лікар провінції Британська Колумбія повідомила про введення до 23 листопада в окремих районах провінції, зокрема м. Ванкувер, нових карантинних обмежень, які, однак, не є такими жорсткими, як раніше. Зокрема, обмежуються зібрання, де неможливо дотриматися соціальної дистанції, забороняються групові заняття спортом. Ресторани не закриваються, однак за одним столом може сидіти не більше шести осіб. Релігійні зібрання дозволені, але не можуть перевищувати 50 осіб. Школи працюють у штатному режимі з максимальним дотриманням епідеміологічних правил. Також заохочується дистанційна форма роботи скрізь, де це можливо.

Королівство Саудівська Аравія

Спільні моніторингові групи при Міністерстві торгівлі та Міністерстві муніципальних справ країни продовжують контролювати всі об’єкти громадської, соціальної та бізнесової діяльності на предмет порушення запобіжних заходів у рамках боротьби з COVID-19. Протягом останніх чотирьох тижнів команди польового контролю здійснили 8 тисяч 620 інспекційних перевірок у всіх регіонах королівства, за результатами яких 511 закладів-порушників були закриті.

Після восьми місяців заборони, іноземним паломникам дозволили в’їзд до Саудівської Аравії з метою здійснення умри (мале паломництво). Відповідно до поетапного запуску умри, яку мусульмани зазвичай можуть здійснювати в будь-який період року, із листопада планується допускати щодня близько 20 тисяч паломників. Також дозволено прохід у заповідну мечеть у м. Мекка.

Після прибуття в Саудівську Аравію іноземні паломники мають перебувати на самоізоляції протягом трьох днів.

Аргентинська Республіка

Окремі аргентинські громадські діячі, активісти, представники журналістських кіл піддають сумніву надійність російської вакцини від коронавірусу і, зокрема, необхідність виконання домовленостей, які були досягнуті на початку листопада урядом Аргентини з Росією з приводу закупівлі 25 млн. доз медпрепарату.

Алжирська Народна Демократична Республіка

Прем’єр-міністр Алжиру Абдельазіз Джерад, з огляду на поточну епідеміологічну ситуацію в країні, прийняв низку заходів, а саме:

1. Запровадження з 10 листопада 2020 року дії комендантської години з 20:00 до 5:00 ранку (замість 23:00, як було встановлено раніше) терміном на 15 днів у 20 регіонах країни (Батна, Беджайя, Біскра, Бліда, Буїра, Тебесса, Тлемсен, Тіарет, Тізі-Узу, Алжир, Джіджель, Сетіф, Аннаба, Константин, Оран, Медейя, Мсіла, Уаргла, БорджБуАррерідж та Бумердес).

2. Встановлення комендантської години з 20:00 до 5:00 ранку терміном на 15 днів у нових 9 регіонах країни (Адрар, Гуельма, Іллізі, Тіндуф, Тіссемсільт, Ель-Уед, Хенчела, Тіпаза та АйнТемушент).

3. Губернатори регіонів, після узгодження з компетентними державними органами, наділені правом вживати усіх необхідних заходів, яких вимагає ситуація, із забезпечення здоров’я громадян, а саме: встановлювати та змінювати дію комендантської години в окремих муніципалітетах або населених пунктах. Крім того, губернатори регіонів можуть приймати рішення щодо повного або часткового закриття місць відпочинку та дозвілля, а також будь-якого іншого місця, де передбачається скупченням людей.

4. Продовження дії заборони на проведення на усій території країни будь-якого типу зібрань людей, зокрема, святкування шлюбів та інших урочистих подій.

5. Призупинення діяльності міського громадського транспорту у вихідні дні на усій території країни.

6. Продовження дії заборони на міжрегіональне перевезення людей.

7. Закриття з 9 листопада 2020 року терміном на 15 днів ринків збуту вживаних автомобілів на всій території Алжиру.

8. Перенесення початку навчального року у вищих навчальних закладах та професійного навчання з 24 листопада 2020 року на 15 грудня 2020 року.

9. Встановлення постійного та суворого контролю з боку інспекторів органів національної освіти на рівні усіх початкових і середніх шкіл державного та приватного спрямування з метою забезпечення належного дотримання протоколу охорони здоров’я та організаційних заходів, визначених державними органами.

10. Посилення моніторингу застосування протоколів охорони здоров’я на рівні мечетей за допомогою асоціацій, релігійних об’єднань та районних комітетів у тісній співпраці з місцевою владою.

11. Забезпечення лікарняних структур додатковими медичними обладнаннями, ПЛР та антигенними тестами, засобами індивідуального захисту, а також, у разі необхідності, мобілізація додаткових лікарняних ліжок.

Грузія

Із 09.11.2020 у великих містах Грузії діє низка додаткових обмежень, спрямованих зупинити поширення COVID-19. Зокрема, введено заборону на пересування. У Тбілісі, Кутаїсі, Батумі, Руставі, Зугдіді, Горі, Поті буде обмежено пересування транспорту і пішоходів в нічний час з 22:00 до 05:00. Це обмеження не поширюється на міжнародні вантажні перевезення, на осіб і транспортні засоби, пересування яких має критично важливе значення для виконання службових обов’язків, включаючи представників медичних і фармацевтичних служб, стратегічних об’єктів і ЗМІ, а також кур’єрів служби доставки.

В уряді Грузії наполягають, що такий захід – ще одне точкове обмеження, а не «комендантська година». За винятком медичних, фармацевтичних та стратегічних об’єктів, всі організації працюватимуть до 22:00.

У Тбілісі, Кутаїсі, Батумі, Руставі, Зугдіді, Горі та Поті вводять обмеження на кількість пасажирів в автобусах і мікроавтобусах. Як раніше пояснила віце-прем’єр, глава Мінрегіонрозвитку Грузії Майя Цкітішвілі, в громадському транспорті заборонять перевозити людей стоячи.

Малайзія

Міністр освіти Малайзії повідомив, що задля протидії поширенню коронавірусу усі школи та інші навчальні заклади, які підпорядковуються міністерству, призупиняють свою роботу до 20 січня 2021 року. Навчально-виховний процес повинен бути забезпечений у домашніх умовах або в онлайн режимі.

Що ще цікавого

69
0
27.11.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі
90
0
26.11.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі
114
0
25.11.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі