Натисни та тримай

28.10 2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

Королівство Іспанія

25 жовтня уряд Іспанії знову оголосив стан тривоги для всієї країни на 15 днів. Він може бути продовжений до 9 травня, якщо парламент дасть на це згоду.
На час дії надзвичайного стану обмежено пересування людей від 23-ї до 6-ї години (комендантська година). Водночас місцевим органам влади дозволено змінювати часові рамки початку та завершення цього обмеження з 22-ї до 00.00 та з 5-ї до 7-ї год. Королівський декрет обмежує виїзд з автономних областей і міст країни, а також в’їзд до них. Також обмежується кількість людей у зібраннях під час відвідання релігійних чи громадських заходів.
На сьогодні переважна більшість державних установ, у т.ч. муніципальної влади, перейшли на дистанційний режим роботи в умовах посиленого карантину та надзвичайного стану.

Італійська Республіка

Засідання губернаторів італійських регіонів під головуванням Прем’єр-міністра Джузеппе Конте прийняло рішення про введення таких додаткових обмежень на період з 26 жовтня по 24 листопада 2020 року:
заклади громадського харчування мають право обслуговувати клієнтів у приміщенні з 07:00 до 18:00 лише в робочі дні; а з 18:00 до 24:00 та у вихідні дні бари й ресторани можуть лише доставляти їжу на замовлення клієнтів;
у регіонах із найбільшою кількістю заражених (Ломбардія, Венето, П’ємонт) комендантська година буде подовжена з 21:00 до 05:00; для інших регіонів – з 00:00 до 05:00.

Французька Республіка

У країні відновилася практика перевезення пацієнтів всередині країни, що пов’язано з перевантаженням лікарень в окремих регіонах, зокрема на півночі.
Міністр охорони здоров’я Франції Олів’є Веран заявив, що за два тижні у Франції можуть збільшити кількість місць у реанімаціях з 5 тисяч 800 до 7 тисяч 700. На цей момент у відділеннях реанімації у Франції перебувають понад 2 тисячі 300 людей. У столичному регіоні Іль-де-Франс 64 % ліжок у реанімації зайняті саме хворими на COVID-19.

Федеративна Республіка Німеччина

Франкфурт-на-Майні посилює захисні заходи через раптовий приріст інфекції коронавірусу (176 на 100 тис. жителів) та скасовує проведення Різдвяного ярмарку. Розширюються вимоги до масочного режиму на вулицях і забороняється вживання алкоголю.
Постійна комісія з вакцинації в Інституті Роберта Коха незабаром представить свої рекомендації щодо стратегії затвердження вакцини проти COVID-19. За словами епідеміолога Рюдігера фон Криса, «позиційний документ готовий». Стратегія передбачає перевагу у вакцинації людям похилого віку та працівникам галузі охорони здоров’я. 

Республіка Австрія

Уряд Австрії ухвалив рішення про виділення 12 млн.євро з кризового фонду закордонної допомоги для країн, які внаслідок пандемії коронавірусу потрапили у гуманітарну кризу. Така сума є найбільшим фінансовим грантом за часи існування Фонду, який буде переданий через Австрійське агентство розвитку до неурядових благодійних організацій. Фінансування розподілятиметься між програмами допомоги в Африці (8 млн. євро), на Західних Балканах (2 млн.євро) та Південному Кавказі (2 млн.євро) для подолання негативних наслідків у соціальній, економічній та медичній сферах.

Королівство Нідерланди

Уряд Нідерландів розглядає варіанти короткого (до чотирьох тижнів), однак жорсткого повного блокування країни (локдауну) – закриття шкіл, магазинів тощо, або тривалішого періоду часткового локдауну. 
Упродовж найближчих тижнів у Нідерландах планують відкрити 6 експрес-центрів тестування на коронавірус, де результати тесту можна буде отримати за 15 хвилин.

Грецька Республіка

Уряд Греції розглядає можливість скорочення робочого часу в секторах громадського харчування та розваг у районах, розташованих в третій групі небезпеки розповсюдження коронавірусу («посилений нагляд»), до якого входять Аттика (з центром в м. Афіни), мм. Салоніки, Фіви, Яніна, Лариса, Серрес.

Республіка Кіпр

МОЗ Кіпру разом з Епідеміологічною дорадчою групою готують новий пакет заходів, запроваджених на довготерміновий період (імовірно до 15 січня 2021 року). Основними обмеженнями є зменшення максимальної кількості гостей на урочистих заходах з 350 до 150-200 людей; зменшення кількості гостей у приватних будинках з 50 до 10 людей; заборона усіх фестивалів, концертів, спортивних заходів та ін.

Королівство Данія

Данський уряд оголосив запровадження нових заходів, спрямованих на розрив ланцюга зараження: обов’язкове носіння масок у супермаркетах і закритих громадських місцях, заборона продажу алкогольних напоїв після 22-ї години, обмеження на кількість учасників громадських зібрань більше 10 людей протягом щонайменше чотирьох тижнів. 
Після того, як з 26 жовтня були введені нові обмеження на кількість учасників групових зібрань, поліція м. Копенгаген попередила, що будуть застосовані всі наявні сили та засоби, щоб переконати громадян дотримуватися карантинних правил.

Королівство Норвегія

Уряд Норвегії офіційно озвучив можливість посилення протиепідемічних заходів в загальнодержавному масштабі з наступного тижня через подальше зростання інфікованих на коронавірус.

Швейцарська Конфедерація

Керівник Національної цільової групи протидії COVID-19 Мартін Аккерман заявив, що з 5 по 18 листопада 2020 року в  усіх швейцарських кантонах очікується повне заповнення вільних місць у лікарнях і медичних закладах хворими на COVID-19. За останні 14 днів було госпіталізовано 689 людей,  75 померло. На його думку, швейцарська стратегія стримування вірусу більше не працює через велику кількість випадків захворювання.
Виконавча рада Федеральної вищої технічної школи Цюріха з 2 листопада 2020 року відміняє майже всі аудиторні та лекційні заняття для студентів, а навчання переводить на дистанційну форму.
27 жовтня управління охорони здоров’я кантону Берн прийняло рішення про те, що учні середніх шкіл та професійно-технічних шкіл мають в обов’язковому порядку носити захисні медичні маски під час перебування на заняттях та у межах шкільного периметру.

Словацька Республіка

На засіданні Центрального кризового штабу підведені підсумки пілотної фази масового тестування громадян у регіонах з найбільшою кількістю виявлених випадків респіраторного захворювання COVID-19 (Наместово, Твдошін, Долни Кубін та Бардєйов) з використанням антигенних cкринінгових тестів. Прийнято рішення провести перший етап загальнонаціонального тестування мешканців Словацької Республіки впродовж двох найближчих вихідних днів: 31 жовтня та 01 листопада.

Чеська Республіка

Прем’єр-міністр ЧР Андрей Бабіш заявив, що якщо кількість інфікованих COVID-19 не знизиться, владі доведеться знову посилити обмеження. Режим обмежень може бути продовжений до 25 грудня.
На засіданні Уряду Чехії прийнято рішення щодо додаткового посилення на 14 діб з 28.10.2020 року карантинних заходів у країні: дозволено виходити з дому виключно для виконання робочих/посадових обов’язків, підприємницької діяльності, відвідання продуктових магазинів, медичних закладів, надання допомоги близьким та вигулу домашніх тварин. Фактично введена комендантська година з 21.00 до 04.59 за місцевим часом. Магазини повинні зачинятися о 20.00. Суб’єкти господарської діяльності зобов’язані максимально перевести своїх працівників на дистанційну роботу.
У другому за величиною місті Чехії – Брно у виставковому павільйоні G2 відкриють тимчасовий госпіталь для COVID-19 позитивних пацієнтів на 302 ліжко-місця.

Республіка Хорватія

27 жовтня, у зв’язку з тривалим ростом захворюваності, набрали чинності нові, більш суворі, обмеження, введені рішеннями Штабу цивільного захисту Республіки Хорватія, за рекомендаціями Хорватського інституту громадського здоров'я.
Контролювати виконання обмежень будуть працівники Управління цивільного захисту, інспектори Державної інспекції, поліцейські та штаби цивільного захисту.
Триває особливий режим перетину кордону, від іноземців вимагається наявність негативного ПЦР-тесту (не більше 48 годин від забору крові), до осіб, що мають право проживання в країні або ЄС, як альтернатива тестуванню може бути застосований 14-денний карантин.

Республіка Білорусь

Станом на 26 жовтня 2020 р. в Республіці Білорусь з ознаками захворювання коронавірусом COVID-19 офіційно зареєстровано 93 тисячі 707 людей (+884 випадки за останню добу). Померлих – 961 (за останню добу – +4). Вилікувалися 83 тисячі 748 людей.
Білоруський уряд не планує вводити карантин, призупиняти роботу підприємств, закривати кордони тощо.

Азербайджанська Республіка

Для запобігання поширенню коронавірусної інфекції співробітники поліції м. Баку проводять контрольно-профілактичні рейди в місцях масового скупчення людей, де є високий ризик зараження COVİD-19 (у громадському транспорті, магазинах і на об’єктах громадського харчування).
Як посилення особливого карантинного режиму через пандемію COVİD-19 в Азербайджані припинено доступ до національних парків.

Грузія

За інформацією ЦВК Грузії, громадяни, які перебувають на самоізоляції, однак бажають проголосувати на парламентських виборах 31 жовтня, мають зателефонувати в інформаційний центр ЦВК Грузії та запросити переносні виборчі скриньки. Загалом у місцях, де проходять лікування інфіковані коронавірусом, планують відкрити 127 спецділянок.
Глава адміністрації уряду Грузії Натіі Мезврішвілі зазначає, що влада не має наміру вводити системні обмеження, попри очікуване зростання випадків поширення вірусу. Уряд максимально намагається дотримуватися балансу: захистити життя і здоров’я громадян та завдати якомога меншого збитку економіці, щоб зберегти ресурс для швидкого відновлення в посткризовий період.

Республіка Казахстан

На тлі погіршення ситуації в м. Нур-Султан вводяться додаткові обмеження:
забороняється проведення видовищних, спортивних та інших масових заходів, а також сімейних, пам’ятних заходів (банкетів, весіль, ювілеїв, поминок) на дому, мітингів, маніфестацій, сходів, проведення спортивних тренувань тільки на відкритому повітрі індивідуально і групами не більше п’яти людей з обов’язковим дотриманням соціальної дистанції не менше двох метрів;
людям від 65 років обмежено пересування по місту і в громадських місцях;
дозволяються прогулянки у дворах і відвідування парків, площ, скверів, набережних групами не більше трьох людей або членів однієї сім’ї з обов’язковим носінням масок і дотриманням соціальної дистанції не менше двох метрів.

Міський громадський транспорт ходитиме в будні і суботні дні з 06.00 до 23.00, в недільні дні робота заборонена. Релігійні об’єкти із заповнюваністю не більше 30 відсотків працюватимуть. ТД і ТЦ працюватимуть у будні дні з 10.00 до 23.00, забороняється робота у вихідні та святкові дні.
За прогнозами МОЗ РК, у разі погіршення ситуації наприкінці поточного року можливим є запровадження жорстких обмежень.

Канада

Прем’єр-міністр Джастін Трюдо оголосив про підписання чергового контракту на купівлю 76 млн доз перспективної вакцини від коронавірусу, яку розробляє канадська компанія Medicago разом із британською компанією GlaxoSmithKline. Розробники повідомляють, що доклінічні результати продемонстрували високий рівень нейтралізації антитіл після використання однієї дози вакцини.
Уряд виділяє 12 млн канадських доларів для потреб Фонду допомоги малим підприємствам Канади. Ці кошти надаватимуться у формі грантів до 5 тис канадських доларів для закупівлі засобів індивідуального захисту, виконання приписів органів охорони здоров’я щодо протидії пандемії та діджіталізації бізнес-процесів на підприємствах.
Уряд Канади розробляє пакет антикризових мір для авіаційної галузі країни, який включатиме надання пільгових кредитів, зниження вартості аеропортових зборів тощо.

Республіка Ірак

Міністерство охорони здоров’я Іраку прогнозує, що в разі зростання кількості інфікованих, спеціалізовані лікарні будуть переповнені і тому прийматимуть лише окремих пацієнтів. Це потенційно може призвести до подальшого поширення вірусу в країні, оскільки важче буде ізолювати заражених людей з їхнього оточення.
У рамках державної інформаційної кампанії через потужності мобільних операторів та ЗМІ в Іраку розповсюдили рекомендації МОЗ та інформацію про обмежувальні заходи.
Влада продовжила заборону на зібрання, похорони, весілля, затвердивши для правопорушників штраф у сумі 2 млн. іракських динарів (близько 1 667 дол. США). Нічні клуби, кафе, бари тощо мають бути зачинені з опівночі. Ресторани, базари, торгові центри, курорти та інші загальнодоступні місця залишатимуться відкритими, якщо будуть дотримуватися інструкцій щодо охорони здоров’я. Нові заходи набули чинності 26 жовтня о 23:59.

Держава Катар

Поступово послаблюючи карантинні заходи, влада Катару удосконалює процедуру отримання дозволів на проведення спортивних, культурних та виставкових заходів, що відновилися з 1 жовтня. Дозвіл на проведення заходів видаватиметься після всебічного вивчення спеціальних анкет та підписання компанією-організатором письмового зобов’язання щодо дотримання відвідувачами соціальної дистанції, застосування масок та наявності у їхніх смартфонах спеціалізованого програмного забезпечення EHTERAZ, що дає змогу контролювати переміщення інфікованих і тих, хто перебуває на самоізоляції, та  наявності достатньої кількості санітайзерів.
За весь час пандемії Катар надав гуманітарну допомогу більш ніж 90 країнам: Італії, Іспанії, Молдові, Індії, Ірану, Пакистану, Ємену, Судану, Ефіопії, Білорусі, Домініканській Республіці, Судану, Південному Судану, Королівству Есватіні, Таджикистану, Перу, Сенегалу, Хорватії, Республіці Ель-Сальвадор, Нікарагуа тощо.

Алжирська Народна Демократична Республіка

24 жовтня 2020 року Президент Алжиру Абдельмаджид Теббун оголосив про добровільну самоізоляцію на 5 днів. Це рішення він прийняв за рекомендаціями медичних працівників.
За інформацією Інституту Пастера (м. Алжир) епідеміологічна ситуація в країні викликає занепокоєння, а тому потребує неухильного дотримання превентивних заходів. Наразі не прийнято рішення про запровадження додаткових обмежувальних заходів, але не виключається у найближчий час закриття торговельних ринків, де зафіксовано значне поширення вірусу.

Китайська Народна Республіка

Центр охорони здоров’я САР (Гонконг) повідомив про виявлення безсимптомних випадків зараження COVID-19, що відбулося локальним ланцюгом передачі. Джерело інфекції наразі не встановлено.
Вірусологи Уханьського університету заявили про високу загрозу від сезону грипу, що наближається у північній півкулі. Лабораторні дослідження встановили, що вірус групи А може змінити структуру клітин людського організму, що сприятиме легшому проникненню вірусу SARS-CoV-2. Китайська влада мотивуватиме населення якнайскоріше долучитися до програми вакцинації від грипу.

Малайзія

Верховний Правитель Малайзії Султан Абдулла не планує запроваджувати надзвичайний стан у жодній частині держави, незважаючи на суттєве зростання кількості інфікувань у країні.
Рада національної безпеки Малайзії прийняла рішення подовжити дію посилених карантинних обмежень на федеральних територіях Куала-Лумпур і Путраджая та штаті Селангор до 9  листопада.
Королівство Таїланд
Після успішного прибуття китайських туристів, Міністерство туризму готує конкретні дієві заходи з поступового відкриття кордонів для туристів з інших країн.

Республіка Парагвай

Уряд Парагваю анонсував початок з 27 жовтня проведення епідеміологічного дослідження розповсюдженості COVID-19 шляхом масового експрес-тестування в столичному регіоні, а також найбільших за чисельністю містах країни.

Федеративна Республіка Бразилія

Федеральний уряд розподілив понад 300 мільйонів засобів індивідуального захисту та 11 тисяч апаратів ШВЛ до штатів та муніципалітетів для забезпечення захисту медичних працівників, які протидіють COVID-19.
Міністерство освіти прагне розширити можливості дистанційної освіти у вищих навчальних закладах країни. Дистанційне навчання у вищих навчальних закладах, особливо у федеральних університетах, підтвердило ефективність альтернативного навчання, а також дало змогу відновити викладацьку діяльність у розпал пандемії Covid-19.

 

Що ще цікавого

69
0
27.11.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі
90
0
26.11.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі
114
0
25.11.2020 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі