Натисни та тримай

Крим буде повернено! У Києві відбувся VI Міжнародний форум «Age of Crimea»

26 лютого 2020 року з нагоди шостої річниці початку тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя в Києві відбувся VI Міжнародний форум «Age of Crimea».

Свою підтримку кримськотатарському народу на форумі висловили Президент України Володимир Зеленський, представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, Ради національної безпеки та оборони України, Меджлісу кримськотатарського народу, дипломатичних місій і представництв, громадських організацій, провідні міжнародні експерти та правозахисники.

У своїй вступній промові Президент України Володимир Зеленський зазначив: «Наше суспільство може сперечатися з багатьох питань. Але те, що Крим – це Україна, не викликає жодних сварок чи сумнівів. Тут українці на сто відсотків єдині. А отже повернення Криму – це безспірна частина нашої національної ідеї».

У роботі Форуму взяли участь і представники Служби зовнішньої розвідки України. Саме актуальна розвідувальна інформація лягає в основу підготовки рішень Президента України, Ради національної безпеки і оборони України щодо відновлення територіальної цілісності нашої держави та майбутньої деокупації Криму.  

За 6 років після початку окупації Росією Кримського півострова підходи Кремля щодо політики в Чорноморському регіоні не змінилися, та і не могли змінитися.  Кремль розглядає Чорне море передусім як арену демонстрації свого військового домінування. За роки окупації маємо достатньо і відкритих, і закритих розвідувальних даних для того, щоб підтвердити той факт, що Москва, попри декларативні заяви 2014–2015 рр., ніколи й не розглядала Крим у вимірі розвитку його економічного (індустріального, аграрного, туристичного чи гуманітарного) потенціалу. Натомість окупаційна влада довела, що розглядає Крим виключно у рамках концепції «непотоплюваного авіаносця», тобто перетворення півострова на одну велику військову базу ЗС РФ, яка дозволить не лише зробити Чорне море «внутрішнім російським озером», але й здійснювати військовий тиск на держави, що розташовані поза межами регіону.

Шостий рік поспіль окупаційна влада Російської Федерації впроваджує політику репресій та утисків проти громадян України, які проживають у Криму, порушуючи їх основоположні права та свободи, зокрема, право на свободу та особисту недоторканість, свободу слова, думки, совісті, релігії, мирних зібрань і об’єднань.

Попри те, що міжнародна спільнота засуджує незаконну окупацію Кримського півострова та закликає Російську Федерацію до відновлення територіальної цілісності України, дії держави-агресора продовжують порушувати світовий порядок.

Що ще цікавого

110
1
Президент України підписав Закон «Про розвідку»
247
1
Привітання Голови Служби зовнішньої розвідки України з Днем захисника України
763
11
СЗРУ вітає прийняття Закону «Про розвідку»