Натисни та тримай

Нову книжку про розвідку написав Григорій Руденко

Наприкінці минулого року Голова Служби зовнішньої розвідки України Єгор Божок, вітаючи ветерана розвідки Григорія Руденка з професійним святом, пообіцяв допомогти видати давно вже написану Григорієм Матвійовичем книжку роздумів про зовнішню розвідку.

18 квітня вони знову зустрілися вдома у ветерана і Голова СЗРУ особисто передав 93-річному Григорію Руденку видану за сприянням СЗРУ в твердій обкладинці на 440 сторінках книжку під назвою «Внешняя разведка: история и факты. Исследования, воспоминания, размышления».

За визнанням самого Григорія Руденка, написати книжку спогадів про роботу в часи «холодної війни» і взагалі поділитися своїми міркуваннями про роль розвідки в історії людства йому неодноразово радив голова правління Фонду ветеранів і співробітників зовнішньої розвідки України генерал-лейтенант запасу Леонід Рожен, пропонуючи згадати минуле і зайнятися творчою роботою. Але Григорій Матвійович довго не наважувався. І лише коли перейшов 90-річний рубіж життєвого шляху, узявся узагальнити своє бачення й викласти власне розуміння цього доволі специфічного роду людської діяльності.

У своїй книжці Григорій Руденко спробував систематизувати історію зовнішньої розвідки й розповісти про її яскравих представників від давніх часів до наших днів.

Поряд із цим наводяться висловлення видатних розвідників, а також авторські міркування про роль і місце розвідки в суспільстві, таємну дипломатію, професіоналізм, етику розвідника, аналітичну роботу, оперативну майстерність розвідників-агентуристів та інші важливі складові цієї особливої професії. Окремі глави книги присвячені спогадам автора про свій життєвий шлях і багаторічну роботу в розвідці під час «холодної війни», що теж викличе чималий інтерес читачів у контексті розуміння історичних процесів радянського періоду, їх сприйняття і оцінки з боку активних діячів спецслужб того часу.

«Внешняя разведка: история и факты» – не перша книжка Григорія Руденко. Свого часу він написав багато статей про розвіддіяльність і дипломатичну службу, видав декілька монографій. За своє життя він був учасником багатьох подій, які кардинально змінювали історію людства. У роки Другої світової війни Григорій Руденко служив юнгою на міноносці, навчався у Севастопольському військово-морському училищі, служив у батальйоні морської піхоти, брав участь у боях на Кавказі та проти мілітаристської Японії, по закінченню війни упродовж багатьох років працював по лінії зовнішньої розвідки за кордоном. По звільненню зі служби Руденко до 2009 року працював в Управлінні з обслуговування дипломатичного корпусу України на посадах першого заступника начальника управління, заступника генерального директора, а потім радника. На заслужений відпочинок Григорій Матвійович вийшов у 84-річному віці, маючи у трудовій книжці понад 65 років загального стажу.

 

Прес-служба Служби зовнішньої розвідки України

Що ще цікавого

386
33
Заява Служби зовнішньої розвідки України
48
1
Розсекречена історія. Державний тероризм Кремля
73
1
Голова СЗР України виступив на засіданні Комітету ВР України з питань національної безпеки, оборони та розвідки