Натисни та тримай

Президент України Петро Порошенко: «Для системи глобальної безпеки не існує альтернативи сильному НАТО»

4 квітня виповнюється 69 років військово-політичному співробітництву країн Європи і Америки в рамках Північноатлантичного альянсу.

Саме 4 квітня 1949 року було створено НАТО, яке не лише об’єднало військовий потенціал на той час 10 європейських країн, а також США і Канади, а й чітко визначило пріоритети забезпечення колективної безпеки майбутнього Європейського Союзу.Зараз до НАТО входить 29 країн, які погодились спільно захищати національні інтереси своїх народів, і ще ряд країн прагнуть приєднатися до Альянсу.

З самого початку свого створення НАТО зосередилось над встановленням справедливого і тривалого мирного порядку в Європі на засадах загальних демократичних цінностей, прав людини та верховенства права. Для досягнення цієї мети, Альянс заклав необхідне підґрунтя для стабільного клімату безпеки на основі зміцнення демократичних інститутів і прагнення до розв’язання суперечок мирним шляхом, були створені такі умови, за яких жодна країна не могла б вдаватись до застосування сили проти країн-членів НАТО.

В останнє десятиріччя НАТО вживало заходи, спрямовані на те, щоб зробити Альянс здатним запобігати новим викликам у галузі безпеки, таким як міжнародний тероризм та поширення зброї масового знищення. Щоб зберегти свою ефективність Альянс запровадив ґрунтовну трансформацію, яка охопила усі аспекти його діяльності з вдосконалення військового потенціалу та розбудову нових партнерських відносин.

Формально відносини між Україною і НАТО були започатковані ще у 1991 році, коли Україна, щойно здобувши незалежність, приєдналася до Ради північноатлантичного співробітництва, яка з 1997 року була перетворена у Раду Євроатлантичного партнерства. Україна першою серед держав СНД 8 лютого 1994 року приєдналася до Програми НАТО «Партнерство заради миру».

Але лише після агресії Росії проти нашої держави стосунки України  з НАТО набули нового змісту та інтенсивності. Насамперед зусилля спрямовуються на реформування Збройних Сил і всього сектору безпеки, наближення їх до стандартів НАТО, що дозволить країні зміцнити свою обороноздатності і у майбутньому відповідати критеріям, необхідним для вступу до Альянсу.

Ключовим системним документом розвитку співробітництва з НАТО та важливим інструментом здійснення реформ в Україні за підтримки Альянсу є Річні національні програми співробітництва Україна-НАТО (РНП), які розробляються з 2009 року і затверджуються Президентом України. До реалізації РНП залучаються центральні органи виконавчої влади, інші органи державної влади, неурядові організації.

Служба зовнішньої розвідки України підтримує взаємовигідні контакти з партнерськими спецслужбами країн-членів НАТО. Їх актуальність і ефективність значно зросли після того, як Росія розпочала військову агресію проти  України. Агресивна поведінка Росії, яка порушила основні норми міжнародного права і спробувала зруйнувати систему європейської колективної безпеки, лише більше згуртувала нас з нашими партнерами і союзниками, додала довіри стосункам та зробила співробітництво більш ефективним. Постійні робочі контакти, офіційні зустрічі, неформальне спілкування, обмін інформацією дозволяють нам оперативно вирішувати різноманітні питання у сфері регіональної і глобальної безпеки.

Сьогодні оптимізація Служби зовнішньої розвідки України відбувається відповідно до найбільш прогресивних стандартів ЄС та НАТО. Це стосується як організаційної структури СЗРУ, так і стандартів розвідувальної та аналітичної діяльності, професійної підготовки співробітників.

«Для системи глобальної безпеки не існує альтернативи сильному НАТО», – вважає Президент України Петро Порошенко. На виконання його доручення розроблено проект Концепції оптимізації Служби зовнішньої розвідки України відповідно до стандартів НАТО, що зокрема передбачає спрощення структури, дебюрократизацію, запровадження проектного підходу до роботи, нові можливості для кожного співробітника СЗРУ реалізувати свій  професійний потенціал.

Україна прагне якомога швидше виконати всі критерії для членства в НАТО і ЄС.  На сьогодні вже 59% українців підтримують ідею членства України в НАТО. Як зазначив Петро Порошенко, наша країна розраховує в найближче десятиріччя стати членом Альянсу.

 

Прес-служба Служби зовнішньої розвідки України

Що ще цікавого

278
3
Президент України провів засідання Комітету з питань розвідки
386
1
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 230/2020 "Про Комітет з питань розвідки"
517
3
Володимир Зеленський – Службі зовнішньої розвідки: Залишайтеся мужніми та непохитними у своїй відданості в служінні народу України