Натисни та тримай

Привітання Голови Служби зовнішньої розвідки України з нагоди Дня пам’яті та примирення

Шановні колеги та ветерани!

Цілком природно, що вже п’ятий рік поспіль восьмого травня День пам’яті та примирення ми відзначаємо разом з більшістю європейських країн, адже якраз о 23-ій годині 8 травня 1945 року було припинено вогонь і в Європі настала перша хвилина вистражданого миру. Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, приуроченій до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі.

Друга світова – найжахливіша в історії війна. В ній безліч людських і національних трагедій сплелися в епічну картину, кров від якої холоне й досі, хоча і сплили десятки й десятки років. 65 мільйонів вбитих по всьому світу, із них – від восьми до десяти мільйонів – українці. Та війна – то понад два мільйони вивезених на примусові роботи дівчат та юнаків з України. То – каторга й концтабори. То – Бабин Яр, в пеклі якого нацисти знищили більш як сто п’ятдесят тисяч українських євреїв.

Майже сім мільйонів наших співвітчизників у лавах Червоної армії билися проти нацизму. Ще сто тисяч – в лавах Української Повстанської Армії та двісті п’ятдесят тисяч – у збройних силах країн–членів антигітлеровської коаліції. Неоціненним також є життєвий подвиг тих, хто підняв зі згарищ міста і села, відбудував зруйноване народне господарство, заклав підвалини незалежної України. Ці люди і сьогодні вчать нас мудрості, витримці, терпінню та оптимізму.

Засвідчую найглибшу повагу і шану усім ветеранам Другої світової війни, учасникам українського визвольного руху, всім, хто зазнав жахів нацистських переслідувань.

Бажаю всім співробітникам, ветеранам зовнішньої розвідки України, членам їхніх родин здоров’я, родинного щастя та благополуччя, наснаги та сил у благородній справі служіння Батьківщині. Хай мир і злагода скоріше прийдуть на нашу землю.

Слава всім, хто захищав і захищає Україну від агресії!

Слава Україні!

 

Голова Служби зовнішньої розвідки України
Єгор Божок

Що ще цікавого

418
21
Заява Служби зовнішньої розвідки України
46
0
Розсекречена історія. Державний тероризм Кремля
66
2
Голова СЗР України виступив на засіданні Комітету ВР України з питань національної безпеки, оборони та розвідки