Натисни та тримай

Привітання Голови СЗРУ Єгора Божка з нагоди 100-річчя зовнішньої розвідки України

Сьогодні ми з вами відзначаємо непересічну дату – сторіччя зовнішньої розвідки України.

Саме в цей день 100 років тому 24 січня 1919 року в Директорії Української Народної Республіки був створений відділ закордонної інформації – перший підрозділ зовнішньої розвідки незалежної України. Ми повернули свою історію і остаточно розпрощалися з радянськими сентиментами.

Повернення власної історії і справжніх традицій є одним з основних завдань реформи Служби зовнішньої розвідки України відповідно до стандартів НАТО, що ми здійснюємо з 2017 року на доручення Президента Петра Порошенка та за підтримки Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана й Секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Це також є важливим елементом нашої боротьби з гібридною агресією Кремля. Оскільки вже досить давно перед спецслужбами агресора стоїть завдання з нав’язування Україні та всьому цивілізованому світу російського, спотвореного комуністичною ідеологією бачення історії.

Сьогоднішнє наше свято – це чергова важлива перемога. Тепер ми знаємо наше справжнє минуле, а відтак – абсолютно точно матимемо незалежне майбутнє.

Моїй впевненості додає підстав наша відроджена Автокефальна Православна Церква, відновлена армія, квітуча мова та культура.

На черзі – виконання другого важливого завдання у контексті реформування Служби зовнішньої розвідки України. Цим завданням є наше повернення до свого дому, до своєї справжньої сім`ї – євроатлантичної спільноти. Ми проводимо організаційну та структурну реформу, десовєтизацію та декагебізацію. Скасовуємо надмірну закритість, запроваджуємо цивільний демократичний контроль над сектором розвідки. Ми удосконалили законодавство і розробили спільно з нашими партнерами з НАТО, США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Польщі, Румунії, Литви, Латвії та Естонії проект нового Закону України «Про розвідку». Це ті стандарти НАТО, які ми втілюємо, аби відновити довіру друзів та партнерів з НАТО та ЄС, без якої неможлива наша повноцінна інтеграція в євроатлантичний простір.

Дорогі друзі! Ми йдемо вперед переможним кроком!

Слава Україні! І слава її славетній зовнішній розвідці!

 

З повагою
Голова Служби

Що ще цікавого

300
0
До травневих свят ветерани отримають щорічну разову грошову допомогу
374
3
Привітання Голови Служби зовнішньої розвідки України з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
490
0
Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю