Натисни та тримай

Розсекречена історія. Державний тероризм Кремля

Убивство у 1938 році в Роттердамі лідера українського національно-визвольного руху Євгена Коновальця змушує істориків і журналістів знову й знову повертатися до тих подій, аналізуючи методи діяльності радянського тоталітарного режиму і його спецслужб, прагнучи усвідомити тогочасну політику державного тероризму Кремля і проводити певні паралелі з днем сьогоднішнім.

Творча група телевізійного документального проекту «Розсекречена історія», що виходить на Суспільному мовленні, на чолі з істориком Олександром Зінченком спробувала відтворити ті події, спираючись на документи з архівів ДПУ–НКВС–КДБ СРСР, розповісти про таємні сторінки історії, невідомі факти її творення та радянські міфи, яких досі повністю не вдалося позбутися. Розбиратися в заплутаних епізодах операції «Ставка» телеведучому допомагали керівник академічних програм Центру дослідження визвольного руху Володимир Бірчак, дослідник історії спецслужб Олександр Скрипник та співробітник Інституту археографії і джерелознавства ім. Михайла Грушевського Національної академії наук України Михайло Ковальчук.

Про все це – у документальному фільмі «Державний тероризм Кремля»  https://www.youtube.com/watch?v=GXQ0esZmfp0 на телеканалі UA:Перший.

 

Що ще цікавого

111
1
Президент України підписав Закон «Про розвідку»
247
1
Привітання Голови Служби зовнішньої розвідки України з Днем захисника України
763
11
СЗРУ вітає прийняття Закону «Про розвідку»