Натисни та тримай

Служба зовнішньої розвідки України відзначила своє 100-річчя

24 січня 2019 року в Дипломатичній Академії України ім. Г. Удовенка відбулося офіційне прийняття з нагоди 100-річчя зовнішньої розвідки України.

У заході взяли участь керівництво розвідувальної спільноти України, керівництво спецслужб-партнерів СЗРУ, зокрема ЦРУ США, Департаменту державної безпеки Литви, Служби зовнішньої розвідки Естонії, Служби зовнішньої інформації Румунії та Служби зовнішньої розвідки Грузії, а також представники розвідувальних, спеціальних та правоохоронних органів іноземних держав, акредитованих в Україні.

У своєму виступі на урочистому зібранні Секретар РНБО України Олександр Турчинов зазначив, що в України немає альтернативи європейській та євроатлантичній інтеграції. І тому сьогодні перед українськими розвідувальними органами стоять складні та відповідальні завдання, виконання яких потребують нових підходів, технологій, ресурсів і техніки. Та найперше, – зазначив він, – успіх розвідувальної діяльності залежить від людей: чесних і мужніх, професійно підготовлених та патріотично налаштованих – і таких переважна більшість в українських спецслужбах. Саме вони є гарантами того, що Кремль не зможе повторити трагедію 1919 року –  зруйнувати незалежність нашої Держави та підкорити Український Народ.

У своїх вітальних промовах голова СБ України генерал армії України Василь Грицак, начальник ГУР МО України генерал-полковник Василь Бурба, начальник Управління інформації Адміністрації Держприкордонслужби України генерал-майор Валерій Євдокімов наголосили на рішучій налаштованості на поглиблення взаємодії і справжнього відкритого партнерства із СЗР України в рамках української розвідспільноти.

Голова СЗР України Єгор Божок підкреслив, що відзначення 100-річчя зовнішньої розвідки України є важливою і символічною перемогою України. Адже сто років тому саме 24 січня 1919 року в Директорії було створено перший підрозділ загальнодержавної розвідки – відділ закордонної інформації, що розгорнув розвідувальну діяльність проти ворогів молодої Української Народної Республіки. Тож повернувши власну історію та знаючи справжнє минуле, Україна абсолютно точно матиме майбутнє. І її майбутнє – в Євроатлантичній спільноті.

Нині, завдяки підтримці партнерів по НАТО, українська розвідка, попри пряму військову агресію РФ і жорстку протидію з боку її спецслужб, змогла не лише відродитися, а й кардинально модернізувати усі напрями своєї діяльності. Започатковані  реформи дали змогу встановити довіру і налагодити належну взаємодію з розвідувальною спільнотою НАТО, поступово інтегруватися до когорти розвідувальних служб Північноатлантичного Альянсу. Лише за останній рік СЗР України значно розвинула своє партнерство з ЦРУ США, МІ 6 Великої Британії, БНД Німеччини, Агентством розвідки Польщі, Департаментом державної безпеки Литви, Департаментом зовнішньої розвідки Естонії, Службою зовнішньої інформації Румунії, Національною розвідувальною організацією Туреччини та Службою зовнішньої розвідки Грузії. Започаткування співпраці з Об’єднаним департаментом розвідки і безпеки НАТО також свідчить про збільшення  довіри Альянсу до української розвідувальної спільноти, що сприятиме інтеграції України в Північно-Атлантичний Альянс. 

Почесні гості з США, Литви, Естонії, Румунії та Грузії у своїх виступах запевнили, що й надалі підтримуватимуть Україну в її протидії російській агресії та всіляко сприятимуть реформуванню зовнішньої розвідки України за євроатлантичними стандартами.

Що ще цікавого

415
7
СЗРУ вітає прийняття Закону «Про розвідку»
241
0
Верховна Рада України прийняла Закон "Про розвідку"
295
0
Президент України затвердив Стратегію національної безпеки України