Натисни та тримай

Справа життя Миколи Красовського

Документальний фільм про героїчний і драматичний життєвий шлях розвідника доби Української Народної Республіки Миколи Красовського презентовано для широкого загалу.

«…Не всякий має дійсну здатність до справ розвідочно-розшукових, бо це теж є дар Божий – талан, який можна розвивати і довершати, але ні в якім разі не можна його вкоренити в чоловіка, який не народився з цим таланом; не можна вже на підставі того, як не можна по волі стати художником, поетом або скульптором», – зазначав Красовський у одному з документів, що окреслював особливості служби в розвідці молодої Української держави.

Результатом напрацювань творчого колективу за сприяння Служби зовнішньої розвідки України став повномасштабний документальний фільм «Справа життя Миколи Красовського». Фільм докладно розповідає про насичене подіями життя і діяльність цієї непересічної особистості, сина київського священика, який починав свою кар’єру помічником поліцейського пристава, а згодом став одним із кращих розшуковців Києва, непримиренним і принциповим борцем зі злочинністю.  

Автори фільму крок за кроком відстежували життєвий і професійний шлях Красовського, його життя в еміграції після поразки національно-визвольних змагань українського народу 1917–1921 років, де він і надалі займався розвідувальною роботою, аж поки не потрапив до рук органів НКВС під час чергового походу на українську територію із розвідувальним завданням.

Фільм «Справа життя Миколи Красовського» є ґрунтовно виконаним дослідженням із фаховим заглибленням в історичний матеріал. Особливої уваги заслуговує факт залучення до проєкту маловідомих історичних документів та кіноматеріалів, а також коментарів знаних істориків і громадських діячів. Окрім подання історичного фактажу, авторами зроблено спробу розкриття духу епохи через долю конкретної особистості, яка була активним учасником тодішніх політичних процесів.

Автор сценарію і режисер фільму Тарас Каляндрук зауважив, що цим фільмом розпочато цикл фільмів про історію українських спеціальних служб.

Переглянути документальний фільм «Справа життя Миколи Красовського» можна за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=m_M5Oxrezss

 

Що ще цікавого

211
1
Привітання Голови Служби зовнішньої розвідки України з Днем захисника України
750
12
СЗРУ вітає прийняття Закону «Про розвідку»
396
1
Верховна Рада України прийняла Закон "Про розвідку"