Натисни та тримай

СЗРУ та СБУ блокували незаконне постачання з України авіаційних комплектувальних приладів до військової техніки

Служба зовнішньої розвідки України спільно зі Службою безпеки України блокували систематичне розкрадання авіаційних комплектувальних приладів зі стратегічного вітчизняного підприємства.

За попередньою версією слідства, організували протиправну схему власники російської авіаційної компанії. Посередники, зокрема й посадовці стратегічного підприємства, викрадали на їхнє замовлення двигуни та авіаційні запчастини для гвинтокрилів «Мі-2», «Мі-8», «Мі-17» та їх модифікацій.

Викрадену продукцію посередники вивозили за кордон поза митним контролем. Обладнання, за підробленими документами, ділки продавали оборонним компаніям з Близького Сходу та у країни колишнього СНД.

Співробітники СБУ провели операцію, підготовлену з використанням оперативних можливостей Служби зовнішньої розвідки. Правоохоронці затримали фігурантів під час спроби продажу авіаційного двигуна вартістю 980 тисяч доларів США.

Технічна експертиза встановила, що двигун належить до товарів подвійного використання і може встановлюватися на військові гвинтокрили.

Під час проведення обшуків в офісах українських посередників і місцях проживання зловмисників було виявлено авіаційні запчастини для гвинтокрилів «Мі-2» та «Мі-8». Також вилучено чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність фігурантів.

Наразі, згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, правоохоронці затримали начальника відділу стратегічного підприємства. Посадовцю повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України та обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх учасників незаконної оборудки.

Викриття протиправної діяльності здійснювалося під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури.

 

Що ще цікавого

44
1
СЗРУ вшановує пам'ять жертв голодоморів в Україні
45
0
Жнива скорботи. Пам’яті жертв Голодомору в Україні
192
2
Гідність і свобода держави залежить від гідності особистостей, які її творять