Натисни та тримай

У єдності дій та соборності душ. 100-річчя Акту злуки України

22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві відбулася подія, про яку українці могли лише мріяти в найсміливіших думках.

Відтоді воєдино в одну суверенну Народну Республіку злилися століттями одірвані одна від одної частини України – Українська Народна Республіка й Західноукраїнська Народна Республіка.

За свідченнями сучасників єднання, в часи непростих визвольних змагань знайшлися ті вірні діти України, які допомогли їй стати на ноги й об’єднали в одну Народну Республіку.

Акт злуки відобразив споконвічну мрію українського народу про незалежну соборну національну державу. Він став виявом волі українців до етнічної територіальної консолідації, свідченням становлення нації, а ідея соборності українських земель набула державного статусу.

Кожного року 22 січня в розмаїті жовто-синіх знамен сучасні українці єднають живим ланцюгом злуки Схід і Захід України. А нині, відзначаючи 100-річчя Соборності, вони знову гуртом боронять свою незалежну, вільну та цілісну Україну.

Шануймо світлу пам'ять незламних борців за Українську Соборну Державу!

Бережімо територіальну цілісність України і пам’ятаймо, що доки хоч на однім клапті української території пануватиме чужинець, доти покоління українців ітимуть на війну.

У єдності сила народу! Боже нам єдності дай!

Слава Україні! Героям слава!

Що ще цікавого

350
0
Підшефний ліцей СЗРУ названо на честь Володимира Великого
437
2
Академія зовнішньої розвідки України: співпраця та структурні реформи на шляху до євроатлантичної інтеграції
472
10
Прийнято Закон “Про внесення змін до Закону України “Про Службу зовнішньої розвідки України” щодо діяльності Служби зовнішньої розвідки України”