Натисни та тримай

У єдності дій та соборності душ. 100-річчя Акту злуки України

22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві відбулася подія, про яку українці могли лише мріяти в найсміливіших думках.

Відтоді воєдино в одну суверенну Народну Республіку злилися століттями одірвані одна від одної частини України – Українська Народна Республіка й Західноукраїнська Народна Республіка.

За свідченнями сучасників єднання, в часи непростих визвольних змагань знайшлися ті вірні діти України, які допомогли їй стати на ноги й об’єднали в одну Народну Республіку.

Акт злуки відобразив споконвічну мрію українського народу про незалежну соборну національну державу. Він став виявом волі українців до етнічної територіальної консолідації, свідченням становлення нації, а ідея соборності українських земель набула державного статусу.

Кожного року 22 січня в розмаїті жовто-синіх знамен сучасні українці єднають живим ланцюгом злуки Схід і Захід України. А нині, відзначаючи 100-річчя Соборності, вони знову гуртом боронять свою незалежну, вільну та цілісну Україну.

Шануймо світлу пам'ять незламних борців за Українську Соборну Державу!

Бережімо територіальну цілісність України і пам’ятаймо, що доки хоч на однім клапті української території пануватиме чужинець, доти покоління українців ітимуть на війну.

У єдності сила народу! Боже нам єдності дай!

Слава Україні! Героям слава!

Що ще цікавого

141
1
До травневих свят ветерани отримають щорічну разову грошову допомогу
308
2
Привітання Голови Служби зовнішньої розвідки України з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
448
2
Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю