Натисни та тримай

«Українська розвідка. Прадавні часи»

Щойно у видавництві «АДЕФ-Україна» вийшла нова книга дослідника історії національних спецслужб Олександра Скрипника «Українська розвідка. Прадавні часи». У ній на підставі літописних джерел, академічних праць дослідників історії України, українського війська і національних спецслужб відтворено картину зародження й становлення розвідувальної діяльності на теренах України у прадавні часи – від східних слов’ян і Київської Русі до Гетьманської козацької держави.

Жанр книги визначено як науково-популярне видання. Цьому відповідає і форма подачі матеріалів, яка включає як документальну, так і художньо-документальну складову із вкрапленням нарисів, замальовок, народних переказів і легенд, обрамлених великою кількістю ілюстративного матеріалу. У такий спосіб автор намагається донести до широкого загалу інформацію про глибинні корені української розвідки у максимально доступній формі, тоді як досі вона подавалася переважно мовою наукових монографій і статей.

Відтак на сторінках книги нарівні з історичною хронологією оживають образи вивідувачів київських князів Володимира Великого і Ярослава Мудрого, гетьманів Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Пилипа Орлика та інших козацьких ватажків, а окремі історичні події постають у новому світлі саме завдяки їхньому показу через призму застосування елементів розвідувальної діяльності.

Навіть побіжне ознайомлення зі змістом книги вже дає уявлення про те, які історичні події не обходилися без застосування розвідки. Ось лише окремі назви нарисів: «Похід Аскольда на Царгорорд», «Таємна дипломатія Ярослава Мудрого», «У близькому оточенні польського короля», «Хмельницький повсюди свої очі мав», «Залаштункові стратегії Івана Мазепи».

Ця новинка разом з книгою «Українська розвідка. 100 років боротьби, протистоянь звершень», що побачила світ роком раніше і виконана у такому самому стилі, склали своєрідний двотомник, в якому відтворено історію української розвідки від найдавніших часів до сьогодення.

Що ще цікавого

110
1
Президент України підписав Закон «Про розвідку»
247
1
Привітання Голови Служби зовнішньої розвідки України з Днем захисника України
763
11
СЗРУ вітає прийняття Закону «Про розвідку»