Натисни та тримай

Базу для російських найманців з ПВК на Кубані видають за піонертабір (УНН)

Об'єкти поруч з хутором Молькіно під Краснодаром (Кубань, Росія) використовуються для підготовки бійців приватних військових компаній перед їх відправкою до Сирії.

Казарми, які знаходяться за периметром військової бази міністерства оборони Росії під Молькіно (три двоповерхові будинки) по документам позначені як піонерський табір, повідомляє УНН з посиланням на Радіо "Свобода" і розслідування Reuters.

Будівництвом будівель, які формально не мають відношення до Міноборони Росії, за даними агентства, займалася компанія "Мегалайн", пов'язана з компанією "Конкорд" близького до президента Володимира Путіна бізнесмена Євгена Пригожина.

Невідомо, яку роль Пригожин зіграв в будівництві цього табору і чи грав її взагалі, а також, як "Мегалайн" був обраний для будівництва і яке походження грошей, заплачених за зведення казарм.

Навесні минулого року розвідувальна група Conflict Intelligence Team (CIT) підтвердила справжність знімків бази "приватної російської військової компанії Вагнера" в Краснодарському краї. У CIT, вивчивши знімки з супутника, з'ясували, що будівництво бази "ПВК Вагнера" в Молькіному почалося в листопаді 2014 року і закінчилося не пізніше березня 2016 року.

Євген Пригожин і його компанії відомі як великі державні підрядники на закупівлях продуктів харчування, через що в ЗМІ його називають "кухарем Путіна". Його пов'язують також з організацією групи провладних блогерів в Санкт-Петербурзі - так званої "фабрикою тролів" - і фінансуванням "приватної військової компанії Вагнера", бійці якої воювали на сході України і в Сирії. Пригожина включено до списку санкцій США.

Що ще цікавого

232
0
У Чехії найактивніше діють російські та китайські спецслужби
302
0
США офіційно висунули звинувачення у глобальних хакерських атаках шести офіцерам військової розвідки Росії
524
1
Французького офіцера затримали за підозрою в шпигунстві на користь РФ