Керівництво СЗР України

 

Олександр Литвиненко

Голова Служби зовнішньої розвідки України

Народився 27 квітня 1972 року  у м. Києві.

Освіта:

у 2013 році закінчив Королівський коледж оборонних наук (RCDS), Великобританія; у 2009 році – Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «правознавство»; у 1994 році – Інститут криптографії, зв’язку і інформатики Академії ФСК РФ за спеціальністю «прикладна математика» (люстраційну перевірку пройшов у 2015 році).

Вільно володіє українською, російською, англійською. 

Трудова діяльність:

08.1994 – 08.1998 – офіцер, старший офіцер, головний спеціаліст Головного управління урядового зв’язку СБУ

08.1998 – 05.2005 – старший консультант, завідувач відділу, заступник директора – завідувач відділу, перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень

(За сумісництвом: асистент, доцент, професор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1998–2007, 2010–2014)

06.2005 – 12.2007 – Керівник Управління, Експертної комісії, Департаменту державної безпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України

12.2007 – 08.2009 – заступник начальника Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення Служби безпеки України

08.2009 – 05.2010 – радник директора Інституту проблем національної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України

06.2010 – 03.2014 – заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень

05.04.2014 – 13.08.2019 – заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України

13.08.2019 – 23.07.2021 – Директор Національного інституту стратегічних досліджень

Із 23.07.2021 – Голова Служби зовнішньої розвідки України

Доктор політичних наук, професор, Заcлужений діяч науки і техніки України. 

Державний службовець 2 рангу.

Генерал-майор.

Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, відзнакою ПрезидентаУкраїни – ювілейною медаллю «25 років незалежності України».

Одружений, має сина і доньку

 

 

Андрій Алєксєєнко

Перший заступник Голови Служби зовнішньої розвідки України

Народився 29 липня 1963 року на Чернігівщині.

Закінчив Київський державний університет ім. Тараса Шевченка.

Працював на різних посадах у системі МЗС України.

27 листопада 2017 року Указом Президента України №389/2017 призначений на посаду першого заступника Голови Служби зовнішньої розвідки України.

З 16 березня 2019 року по 11 червня 2019 року тимчасово виконував обов’язки Голови Служби зовнішньої розвідки України.