НОВИНИ

singleNews

Огляд терористичної активності у світі станом на 03.03.2021

В Афганістані вбито трьох працівників телерадіокомпанії Enikass TV. В Індонезії заарештовано 20 терористів, пов'язаних із терористичною мережею «Ісламська держава».
3/3/2021
singleNews

«Північний потік-2»: екологічні ризики лише зростають

Швидкі темпи прокладання труби у водах Данії в умовах збільшуваного політичного пресингу з боку керівних компаній щодо необхідності якнайшвидшого завершення робіт призводять до зростання загроз не лише екології, але й життю та здоров’ю членів екіпажу. Актуалізувався чинник, про який попереджали екологи – хімічні отруйні речовини часів Другої світової війни, які були захоронені на дні в районі о. Бронхольм. Маршрут трубопроводу «Північний потік 2» проходить поруч із цією зоною. За останні півстоліття морські течії зрушили чималу кількість контейнерів з бойовими отруйними речовинами та розкидали їх на значній площі навколо острова.
3/1/2021
singleNews

Освячені любов’ю до народу

20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали життя за ідеали свободи і справедливості. Революція Гідності 2013–2014 років стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українців за свої права і демократичний європейський вибір.
2/20/2021
singleNews

Росія руйнує екосистему Балтійського моря «Північним потоком 2»

Втілення Російською Федерацією політичного проєкту «Північний потік 2» не лише загрожує енергетичній безпеці країн Європи, але й несе сумнівні перспективи для підтримання рівноваги в екосистемі Балтійського моря. Росія, зокрема, нехтує технологічними процедурами та екологічними обмеженнями під час добудови гілки «Б» трубопроводу. Йдеться про дотримання суднами забезпечення затвердженого маршруту під час переходу з порту Мукран (Німеччина) до місця проведення робіт у виключній морській економічній зоні Данії.
2/19/2021
singleNews

Без права на забуття

У світі немало країн, де у бойових діях українці змушені були брати участь. Ірак і Ліван, Ангола й Ліберія, Сьєра-Леоне і Балкани, Єгипет, Чилі, Іспанія та В’єтнам… Великі імперські авантюри колишнього СРСР поширювалися стрімко й беззаперечно.
2/15/2021
singleNews

Уся історія української розвідки від найдавніших часів до сьогодення – у двох книгах

Літопис української зовнішньої розвідки
2/9/2021
singleNews

Англомовне видання «Білої книги» СЗРУ оприлюднено на сайті

Служба зовнішньої розвідки України публікує англомовне видання інформаційного бюлетеня «Біла книга». Це дасть змогу зробити його доступнішим для міжнародних партнерів і громадськості.
2/9/2021
singleNews

А нам від цих Триста любові б повчитись до рідного краю. Пам’яті Героїв Крут

29 січня Україна вшановує пам’ять героїв Крут. Бій під Крутами 29 січня був одним із епізодів чергової російсько-української війни грудня 1917 – квітня 1918 років. Для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України. Згадана російсько-українська війна мала, як і нині, гібридний характер з боку Росії.
1/29/2021
singleNews

Президент України під час зустрічі зі співробітниками Служби зовнішньої розвідки: Необхідно впроваджувати нові підходи та досвід провідних спецслужб світу

«Сьогодні ми не маємо права повторити помилки сторічної давнини. А отже – повинні працювати понад свої можливості. Ми навчилися стримувати та протидіяти зовнішнім загрозам. Настав час переходити до більш амбітних дій і бути більш проактивними, відстоюючи національні інтереси нашої держави», – наголосив Володимир Зеленський.
1/25/2021
singleNews

Вітання Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з Днем зовнішньої розвідки України

У 2020 році на підставі наданої СЗРУ інформації було ухвалено понад 140 важливих рішень у сфері захисту національних інтересів України. Службою надано сприяння в укладанні контрактів у сфері військово-технічного співробітництва з іноземними державами на загальну суму майже 220 млн доларів.
1/24/2021